Appartement te koop: Slotemaker De Bruïnestraat 8-1, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenSlotemaker De Bruïnestraat 8-1

Slotemaker De Bruïnestraat 8-1

Staatsliedenbuurt, Utrecht

€ 370.000
Buurt Staatsliedenbuurt, UtrechtBekijk buurt
Populaire buurt voor starters
31% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een rustig appartement in de Staatsliedenbuurt

Dit appartement aan de Slotemaker De Bruïnestraat ademt de sfeer van een groene, rustige buurt in Utrecht. Met 54 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De woning uit 1954 heeft een energielabel A, wat betekent dat je lage stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €370.000 is marktconform voor een appartement van dit formaat in deze buurt. Bekijk ook andere appartementen in Utrecht voor een vergelijking.

De buurt: Staatsliedenbuurt

De buurt Staatsliedenbuurt is een rustige woonwijk met veel groen. De buurt telt 1.420 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een gemengde buurt met zowel gezinnen als alleenstaanden. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5.713 adressen per km²), wat typerend is voor een stedelijke omgeving. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een veilige buurt met 77 misdrijven per jaar.

Het leven in de straat

In de ochtend loop je in een paar minuten naar de Jumbo of Albert Heijn voor je boodschappen. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Dr. Bosschool (om de hoek) en Cleophas Jenaplan-School (twee straten verder). Het Trajectum College voor voortgezet onderwijs ligt op tien minuten lopen. Het station is op vijftien minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt daarnaast volop voorzieningen zoals parken, restaurants en een bibliotheek.

Bron en beschikbaarheid

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Boogaard.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 370.000
Prijs per m²€ 6.852
Woonoppervlakte54m²
Perceeloppervlakte4011m²
Bouwjaar1954
BuurtStaatsliedenbuurt
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Slotemaker De Bruïnestraat 8-1, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Staatsliedenbuurt

Inwoners1.420
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Staatsliedenbuurt

Woningvoorraad797
Gem. WOZ-waarde€ 430.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

69 binnen 5 km

Jumbo
Merelstraat 46
517m
Albert Heijn
Willem van Noortplein 6
570m
Lidl
Zamenhofdreef 121
875m

Scholen

128 binnen 5 km

Basisschool Dr. Bosschool
Basisonderwijs · 405 leerlingen
278m
Trajectum College
Voortgezet onderwijs · 401 leerlingen
410m
Basisschool Cleophas Jenaplan-School
Basisonderwijs · 246 leerlingen
415m

Veelgestelde vragen

Over Slotemaker De Bruïnestraat 8-1, Utrecht

Is €370.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €370.000 is marktconform voor een appartement van 54 m² in de Staatsliedenbuurt. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €5.906, wat neerkomt op €318.924 voor 54 m². De woning heeft energielabel A, wat de waarde positief beïnvloedt. Houd er rekening mee dat dit het enige beschikbare appartement in de buurt is, dus de prijs is niet direct te vergelijken met andere aanbiedingen.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt op 1,5 km van het treinstation, wat ongeveer 15 minuten lopen is. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat voor soort buurt is de Staatsliedenbuurt?

De Staatsliedenbuurt is een rustige, groene wijk in Utrecht met veel jonge bewoners (25-45 jaar). Er wonen zowel gezinnen als alleenstaanden. De buurt heeft een laag aantal misdrijven (77 per jaar) en is daarmee veilig. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en parken in de buurt.

Zijn er scholen in de buurt van dit appartement?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool Dr. Bosschool ligt op 278 meter (om de hoek), Basisschool Cleophas Jenaplan-School op 415 meter (twee straten verder) en het Trajectum College (voortgezet onderwijs) op 410 meter. Ook zijn er andere scholen zoals Al Amana College op 547 meter.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt lage stookkosten verwachten, maar concrete bedragen worden niet genoemd. In de buurt heeft 100% van de woningen energielabel A, dus dit is gebruikelijk voor de omgeving.

Hoeveel supermarkten zijn er in de buurt?