Appartement te huur: Spui 1H, Amsterdam
Onder bod

Spui 1H

Kalverdriehoek, Amsterdam

€ 2.500 p.m.
Buurt Kalverdriehoek, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
SPAR op 189m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
52% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan het Spui, in het hart van Amsterdam

Dit appartement van 48 m² aan het Spui is een zeldzame kans in de historische binnenstad. Het gebouw uit 1782 ademt karakter, met een energielabel C. De huurprijs van € 2.500 per maand is marktconform voor deze buurt, waar de gemiddelde huur rond de € 2.800 ligt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor meer opties.

Kalverdriehoek: levendig en centraal

De buurt Kalverdriehoek is een van de meest centrale stukjes Amsterdam. Met 345 inwoners is het een kleine, dichtbevolkte buurt: de omgevingsadressendichtheid is maar liefst 9.897 adressen per km². De meeste bewoners zijn tussen de 25 en 45 jaar, en er zijn veel eenpersoonshuishoudens. Reviews zijn er niet, maar de cijfers spreken voor zich: het is een bruisende, stedelijke omgeving.

Leven in de straat

Het Spui is een bekende straat met winkels, cafés en restaurants. Voor dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de SPAR op 189 meter, of de AH to go op 268 meter. Ook de Jumbo op 445 meter is goed bereikbaar. Voor kinderen zijn er scholen om de hoek: de 14e Montessorischool De Jordaan op 707 meter en het Barlaeus Gymnasium op 856 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Another Home Abroad B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 april 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 2.500 p.m.
Prijs per m²€ 52 p.m.
Woonoppervlakte48m²
Perceeloppervlakte72m²
Bouwjaar1782
EnergielabelC
BuurtKalverdriehoek
WijkBurgwallen-Nieuwe Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Spui 1H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Kalverdriehoek

Inwoners345
Mannen55%
Vrouwen45%

Woningmarkt

Gegevens uit Kalverdriehoek

Woningvoorraad234
Gem. WOZ-waarde€ 631.000
Koopwoningen21%
Huurwoningen78%

Supermarkten

156 binnen 5 km

SPAR
Rokin 113
189m
AH to go
Reguliersbreestraat 22A
268m
SPAR
Nieuwe Doelenstraat 55
269m

Scholen

213 binnen 5 km

Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
675m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
707m
Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
856m

Veelgestelde vragen

Over Spui 1H, Amsterdam

Welk energielabel heeft Spui 1H?

De woning aan Spui 1H in Amsterdam heeft energielabel C.

Is de huurprijs van € 2.500 marktconform?

Ja, de prijs is marktconform. In de buurt Kalverdriehoek ligt de gemiddelde huurprijs voor een woning rond de € 2.800, met een bandbreedte van € 2.350 tot € 3.250. Deze woning van 48 m² zit met € 2.500 aan de onderkant van dat spectrum, wat hem relatief betaalbaar maakt voor de buurt.

Wat is de gemiddelde huurprijs per m² in deze buurt?

De gemiddelde huurprijs per vierkante meter in Kalverdriehoek is € 35,39. Voor deze woning van 48 m² komt dat neer op € 52,08 per m², wat hoger is dan het buurtgemiddelde. Dat komt doordat kleinere woningen vaak een hogere prijs per m² hebben.

Hoe groot is deze woning vergeleken met andere huurwoningen in de buurt?

Met 48 m² is deze woning aanzienlijk kleiner dan het buurtgemiddelde van 83 m². Het is een compact appartement, typisch voor de historische binnenstad. De meeste huurwoningen in de buurt hebben 1 kamer, dus dit past in dat profiel.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van dit bouwjaar (1782). Label C is een acceptabel niveau voor een historisch pand in de binnenstad.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen 500 meter vind je meerdere supermarkten, waaronder SPAR en AH to go. Ook zijn er scholen, restaurants en een treinstation op 1,9 km afstand. De omgevingsadressendichtheid is extreem hoog, wat aangeeft dat alles dichtbij is.

Hoe veilig is de buurt Kalverdriehoek?

In de buurt zijn in de laatste meting 287 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een zeer stedelijk gebied met veel horeca en toerisme.

Is deze woning geschikt voor een gezin?

Met 48 m² en 1 kamer is deze woning vooral geschikt voor een alleenstaande of een stel. In de buurt wonen maar 15 huishoudens met kinderen, dus het is geen typische gezinsbuurt. De meeste bewoners zijn tussen 25 en 45 jaar en wonen alleen.