Appartement te koop: Weesperzijde 15-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWeesperzijde 15-2

Weesperzijde 15-2

Weesperzijde-Noord, Amsterdam

€ 1.700.000
Buurt Weesperzijde-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 209m²
130% groter dan gemiddeld in de buurt
SPAR op 258m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement aan de Weesperzijde

Dit appartement van 209 m² aan de Weesperzijde ademt de sfeer van het negentiende-eeuwse Amsterdam. Met royale kamers en hoge plafonds voelt het als een echt stadshuis. De woning ligt aan de rivier de Amstel, met uitzicht op het water en de groene oevers. Voor een prijs van €1.700.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de oppervlakte en locatie maken het een bijzondere optie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit object is uitzonderlijk groot.

De buurt Weesperzijde-Noord

Weesperzijde-Noord is een levendige buurt langs de Amstel, met een mix van studenten, jonge professionals en gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor het centrum van Amsterdam. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de buurt staat bekend om zijn bruisende karakter. De meeste woningen zijn voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd, en de buurt Weesperzijde-Noord heeft een hoog percentage koopwoningen.

Leven in de straat

In de ochtend haal je verse broodjes bij de SPAR om de hoek (twee straten verder) of bij de Albert Heijn op tien minuten lopen. Voor de kinderen is OBS Aldoende op loopafstand, en ook de 4e Montessorischoolschool de Pinksterbloem is vlakbij. Het voortgezet onderwijs is eveneens dichtbij, met IVKO - Leren van Kunst op vijf minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via B.V. Deltam Makelaardij o.g. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.700.000
Prijs per m²€ 8.134
Woonoppervlakte209m²
Perceeloppervlakte180m²
Bouwjaar1880
BuurtWeesperzijde-Noord
WijkWeesperzijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Weesperzijde 15-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Weesperzijde-Noord

Inwoners1.935
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Weesperzijde-Noord

Woningvoorraad1.128
Gem. WOZ-waarde€ 634.000
Koopwoningen43%
Huurwoningen57%

Supermarkten

153 binnen 5 km

SPAR
Wibautstraat 3C
258m
AH to go
Metrostation Weesperpln 1
358m
Lidl
Hemonylaan 25a
374m

Scholen

201 binnen 5 km

OBS Aldoende
Basisonderwijs · 379 leerlingen
322m
4e Montessorischoolschool de Pinksterbloem
Basisonderwijs · 373 leerlingen
359m
IVKO - Leren van Kunst
Voortgezet onderwijs · 536 leerlingen
457m

Veelgestelde vragen

Over Weesperzijde 15-2, Amsterdam

Is €1.700.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.700.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde van €541.250, maar dat komt doordat dit appartement met 209 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in de buurt (56 m²). De gemiddelde verkoopprijs per m² in de buurt is €9.746, wat voor dit object neerkomt op circa €8.134 per m². Dat is relatief gunstig, maar de totale prijs is hoog.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,7 km afstand, ongeveer twintig minuten lopen. Daarnaast zijn er diverse tram- en bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De centrale ligging in Amsterdam maakt dat veel bestemmingen per fiets of OV goed bereikbaar zijn.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 100% van de koopwoningen label A, maar dat zegt niets over dit specifieke appartement. Het bouwjaar 1880 suggereert dat isolatie mogelijk niet optimaal is, maar zonder label is dat niet met zekerheid te zeggen.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen vijf minuten lopen vind je een SPAR, Albert Heijn en Lidl. Ook zijn er meerdere basisscholen en een middelbare school op loopafstand. Parken, restaurants en een bibliotheek zijn eveneens dichtbij.

Hoe veilig is de buurt Weesperzijde-Noord?

In de buurt zijn 177 misdrijven geregistreerd, maar zonder context is het lastig te duiden. Het is een stedelijke omgeving met veel levendigheid, wat zowel positief als negatief kan zijn. Voor specifieke veiligheidscijfers kun je het beste de lokale politie raadplegen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

De gemiddelde verkooptijd van woningen in de buurt is 29 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit gemiddelde is en dat de verkooptijd per woning kan verschillen.