Appartement te koop: Westerhoutpark 14A, Haarlem
KopenHaarlemAppartementenWesterhoutpark 14A

Westerhoutpark 14A

Florapark, Haarlem

€ 800.000
Buurt Florapark, HaarlemBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 127m²
127m² woonoppervlakte
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statig appartement in het Florapark

Dit appartement aan het Westerhoutpark ademt de charme van 1880. Met 127 m² woonoppervlak is er volop ruimte, verdeeld over royale kamers met hoge plafonds en grote ramen. De ligging aan het park zorgt voor een rustige, groene omgeving, terwijl de binnenstad van Haarlem op loopafstand ligt. Met een vraagprijs van €800.000 is dit een marktconform aanbod voor een woning van dit formaat en deze kwaliteit in Haarlem. Bekijk ook andere appartementen in Haarlem.

Florapark: rustig en groen wonen

De buurt Florapark is een van de meest gewilde wijken van Haarlem, met een parkachtige uitstraling en statige herenhuizen. De buurt telt zo'n 980 inwoners, met een mix van ouderen en jonge professionals. Het is een rustige, veilige buurt met weinig criminaliteit. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel groen, een hoge omgevingsadressendichtheid en een stedelijkheidsgraad van 1 (zeer sterk stedelijk).

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Ekoplaza (om de hoek), Vomar (twee straten verder) of Albert Heijn (tien minuten lopen). Ouders met kinderen hebben keuze uit diverse scholen: Obs Bos en Vaart (op loopafstand) en Dreefschool (twee straten verder) voor basisonderwijs, en ECL (havo, atheneum en gymnasium) voor voortgezet onderwijs. Ook een kinderdagverblijf is dichtbij. De gemeente Haarlem biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Over deze aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Parkhage Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 800.000
Prijs per m²€ 6.299
Woonoppervlakte127m²
Bouwjaar1880
EnergielabelC
BuurtFlorapark
WijkHaarlemmerhoutkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Westerhoutpark 14A, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Florapark

Inwoners980
Mannen46%
Vrouwen54%

Supermarkten

44 binnen 5 km

Ekoplaza
Houtplein 18
697m
Vomar
Stephensonstraat 50
736m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
827m

Scholen

96 binnen 5 km

Obs Bos en Vaart
Basisonderwijs · 545 leerlingen
279m
ECL (havo, atheneum en gymnasium)
Voortgezet onderwijs · 1384 leerlingen
421m
Dreefschool
Basisonderwijs · 411 leerlingen
517m

Veelgestelde vragen

Over Westerhoutpark 14A, Haarlem

Welk energielabel heeft Westerhoutpark 14A?

De woning aan Westerhoutpark 14A in Haarlem heeft energielabel C.

Is €800.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €800.000 is marktconform voor een appartement van 127 m² in de buurt Florapark, een van de duurdere wijken van Haarlem. De woning heeft een energielabel C en een bouwjaar van 1880, wat betekent dat er mogelijk onderhoudskosten zijn. Vergelijkbare woningen in de buurt worden voor vergelijkbare bedragen aangeboden.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in Haarlem, op 2,5 km van het treinstation. De buurt is zeer stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid. Met de auto ben je snel op de snelweg, maar exacte afstanden zijn niet vermeld. De binnenstad is op loopafstand.

Wat is de staat van het onderhoud van dit appartement?

Het appartement dateert uit 1880 en heeft energielabel C. Dat betekent dat het redelijk zuinig is, maar niet nieuw. Oudere woningen kunnen verborgen gebreken hebben, zoals vocht of houtrot. Een bouwtechnische keuring kan uitsluitsel geven.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de data wordt geen parkeergelegenheid genoemd. In de buurt Florapark is parkeren vaak op straat, mogelijk met een vergunningenstelsel. De omgevingsadressendichtheid is hoog, dus parkeren kan krap zijn.

Hoe is de buurt Florapark qua veiligheid?

De buurt Florapark is relatief veilig. In de CBS-data worden 33 misdrijven gemeld, wat laag is voor een zeer stedelijk gebied. De buurt heeft een rustige, groene uitstraling en wordt bewoond door een mix van ouderen en jonge professionals. Er zijn geen specifieke veiligheidsissues bekend.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

In de buurt zijn diverse supermarkten, waaronder Ekoplaza, Vomar en Albert Heijn, allemaal op loopafstand. Ook zijn er meerdere scholen, zoals Obs Bos en Vaart en Dreefschool voor basisonderwijs, en ECL voor voortgezet onderwijs. Een park of plantsoen is op 0,2 km afstand, ideaal om te wandelen.