Appartement te koop: Zwanestraat 2-2B, Groningen
KopenGroningenAppartementenZwanestraat 2-2B

Zwanestraat 2-2B

Binnenstad-Noord, Groningen

€ 562.500
Buurt Binnenstad-Noord, GroningenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 151m²
47% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 167m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
50% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de historische binnenstad

Dit appartement aan de Zwanestraat combineert een centrale ligging met een flinke oppervlakte van 151 m². Het is een van de grotere appartementen in Groningen, met een energielabel C en een bouwjaar van 1940. De vraagprijs van €562.500 ligt 27% boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale woonoppervlakte.

Binnenstad-Noord: levendig en centraal

De buurt Binnenstad-Noord is een van de meest centrale wijken van Groningen. Bewoners waarderen de combinatie van rust en bereikbaarheid: "Een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal", zegt een bewoner. Een ander noemt de locatie "perfect" en vindt het fijn dat alles op loopafstand is. De buurt telt veel studenten en jonge alleenstaanden, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,2.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (167 m) of de Jumbo op vijf minuten lopen. Ook de Ekoplaza is dichtbij. Kinderen kunnen naar de St. Michaëlschool (178 m) of de Nassauschool (948 m). Het station is op loopafstand (1,3 km), en de gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda, Pararius en Huispedia, allemaal via Tulp Makelaars thuisinwonen.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 562.500
Prijs per m²€ 3.725
Woonoppervlakte151m²
Perceeloppervlakte96m²
Bouwjaar1940
EnergielabelC
BuurtBinnenstad-Noord
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Zwanestraat 2-2B, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

7.0
Esther Scheepstra
15-09-2024
goeie locatie wel duur

De locatie is perfect, ook mooi huis aan de geacht maar wel duur. Fijn dat ik overal heen kan lopen

7.0
Esther Scheepstra
30-11--0001
Fijne buurt met veel op loopafstand

Het is fijn dat de binnenstad op loopafstand is en veel supermarkten en cafeetjes in de buurt.

8.0
Lucas
30-11--0001
Fijne buurt

Een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Inwoners4.745
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Woningvoorraad2.436
Gem. WOZ-waarde€ 289.000
Koopwoningen12%
Huurwoningen88%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Albert Heijn
Akerkhof 1
167m
Albert Heijn
Oude Ebbingestraat 19
226m
Albert Heijn
Brugstraat 14
372m

Scholen

80 binnen 5 km

St. Michaëlschool
Basisonderwijs · 209 leerlingen
178m
Praedinius Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 774 leerlingen
554m
H.N. Werkman Stadslyceum voor havo, atheneum en lyceum
Voortgezet onderwijs · 1443 leerlingen
568m

Veelgestelde vragen

Over Zwanestraat 2-2B, Groningen

Welk energielabel heeft Zwanestraat 2-2B?

De woning aan Zwanestraat 2-2B in Groningen heeft energielabel C.

Is de prijs van €562.500 reëel voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 27% boven het gemiddelde van €444.300 in de buurt, maar het appartement is met 151 m² ook 47% groter dan het buurtgemiddelde van 103 m². De prijs per m² is ongeveer €3.725, wat onder het buurtgemiddelde van €4.395 per m² ligt. Daarmee is de prijs marktconform voor de geboden ruimte.

Hoe is de buurt Binnenstad-Noord om in te wonen?

Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,4. Ze noemen het rustig maar centraal, met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt heeft veel studenten en alleenstaanden, en de binnenstad is binnen enkele minuten te voet bereikbaar.

Welke supermarkten zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je drie Albert Heijn-filialen (dichtstbijzijnde op 167 m), een Ekoplaza (403 m) en een Jumbo (486 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Zijn er scholen in de omgeving?

Ja, de St. Michaëlschool (basisonderwijs) zit op 178 m, en het Praedinius Gymnasium (voortgezet onderwijs) op 554 m. Ook zijn er andere basisscholen zoals IKC Borgman Ebbinge (638 m) en de Nassauschool (948 m).

Hoe ver is het treinstation?

Het treinstation van Groningen ligt op 1,3 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima voor forenzen of uitstapjes.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat is redelijk zuinig voor een woning uit 1940. In de buurt heeft 23,5% van de koopwoningen label C, en 47% heeft een beter label (A of A+). Je kunt dus verwachten dat de energiekosten gemiddeld zijn.

Tulp Makelaars thuisinwonen
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
Tulp Makelaars thuisinwonen
tulpmakelaars.nl
Bekijk
Tulp Makelaars thuisinwonen
funda.nl
Bekijk
Tulp Makelaars centrale organisatie