Beesel
Beesel

Beesel, Beesel

Buurt in Beesel

8.2
Bewoners geven Beesel een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Beesel heeft 13.394 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 6.095 woningen in BeeselMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BeeselOp basis van geregistreerde woningen

Beesel bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 2.915 hectare, waarvan 2.788 hectare land en 128 hectare water is. De buurt is gecodeerd als GM0889. Het postcodegebied is 5953AA-5954PJ.

Inwoners

Beesel telt 13.394 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,6%). De overige leeftijden zijn 25,8% voor '65 jaar of ouder', 21,6% voor '25 tot 45 jaar', 13,4% voor '0 tot 15 jaar' en 10,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,0% is ongehuwd, 45,4% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 6,2% is verweduwd. 10.836 inwoners komen uit Nederland, 1.435 komen uit Europa en 1.123 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.014 huishoudens in Beesel. 31,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,1% huishoudens zonder kinderen en 33,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Beesel zijn er 11.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.500, wat €4.900 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.600, wat €3.200 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Beesel zijn middelbaar opgeleid. 45,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,5% heeft VMBO of MBO 1 en 21,5% heeft HBO of WO.

Van de 13.394 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 8.706 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Beesel ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 3.050 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Beesel zijn er 6.095 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €291.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 33% huurwoningen en 67% koopwoningen. Van de woningen is 67% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Beesel zijn 1950-1970 (25%) en 1980-1990 (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Beesel. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Beesel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Beesel. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Beesel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Beesel.

Energie

In Beesel zijn er 6.468 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (27%), A (18%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Beesel 3.000 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 14% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.130 m³ per jaar 15% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
1,5 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,6 km
Bekijk woningen in Beesel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Beesel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.2
Bewoners geven Beesel een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Huishoudens per categorie
1.896Eenpersoonshuishoudens
2.108Huishoudens zonder kinderen
2.010Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.600 P.J.gemiddeld per inwoner10% onder landelijk gemiddelde
€32.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Beesel in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Beesel

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€365.177
gemiddeld▼ 10,7%
€330.000
mediaan▼ 16,5%
31 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.864
gemiddeld▼ 5,0%
€2.927
mediaanstabiel
-23% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
75 dagen ▲ 16,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
111
verkopen in afgelopen jaar
151 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
56 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
107 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-40%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Beesel
1.130
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Beesel
3.000
Nederland
2.810
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk