Buitengebied ten zuiden van Leek
GroningenWesterkwartierLeekBuitengebied ten zuiden van Leek

Buitengebied ten zuiden van Leek, Westerkwartier – “Fijne buurt om te wo...”

Buurt in Westerkwartier

8.8
Bewoners geven Buitengebied ten zuiden van Leek een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Buitengebied ten zuiden van Leek heeft 2.530 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 785 woningen in Buitengebied ten zuiden van LeekMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Buitengebied ten zuiden van LeekOp basis van geregistreerde woningen

Buitengebied ten zuiden van Leek bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Westerkwartier, in de wijk Leek De buurt heeft een totaal oppervlakte van 89 hectare, waarvan 84 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19690409. Het postcodegebied is 9351MH-9351ZZ.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.8. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Fijne buurt om te wonen.'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Buitengebied ten zuiden van Leek telt 2.530 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 50,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,6%). De overige leeftijden zijn 27,7% voor '0 tot 15 jaar', 25,1% voor '45 tot 65 jaar', 11,1% voor '15 tot 25 jaar' en 5,7% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 55,3% is ongehuwd, 39,5% is gehuwd, 4,2% is gescheiden en 0,8% is verweduwd. 2.260 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 155 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 840 huishoudens in Buitengebied ten zuiden van Leek. 11,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,8% huishoudens zonder kinderen en 64,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Buitengebied ten zuiden van Leek zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.200, wat €3.800 (10%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.800, wat €2.000 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Buitengebied ten zuiden van Leek zijn hoogopgeleid. 47,5% heeft HBO of WO, 36,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 16,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.530 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 1.973 mensen. Dit is 13% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Buitengebied ten zuiden van Leek ontvangt 8% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 120 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Buitengebied ten zuiden van Leek zijn er 785 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €432.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 14% huurwoningen en 86% koopwoningen. Van de woningen is 86% in particulier bezit, 9% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Buitengebied ten zuiden van Leek zijn 2010-2020 (39%) en 2000-2010 (34%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Buitengebied ten zuiden van Leek. De nieuwste aangeboden woning is Krokus 1 door Jonkman Garantiemakelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Buitengebied ten zuiden van Leek.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Buitengebied ten zuiden van Leek. De meest recentelijke woning is Populier 19 aangeboden door Jonkman Garantiemakelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Buitengebied ten zuiden van Leek.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Buitengebied ten zuiden van Leek.

Energie

In Buitengebied ten zuiden van Leek zijn er 836 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (79%), A+++ (11%) en A++++ (7%). Gemiddeld verbruikt een adres in Buitengebied ten zuiden van Leek 3.400 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 29% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 880 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 10% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,7 km
Apotheek
2,8 km
Ziekenhuis
18,1 km
Supermarkt
2,7 km
Treinstation
15,1 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
2,2 km
Bekijk woningen in Buitengebied ten zuiden van Leek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Buitengebied ten zuiden van Leek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.8
Bewoners geven Buitengebied ten zuiden van Leek een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Bereikbaarheid

Ervaringen van Buitengebied ten zuiden van Leek

Praat mee
8.8
Leontien
08-06-2023
Fijne buurt om te wonen.

Leuke buurt om te wonen. Voor kinderen zijn er veel speeltuintjes, school en kinderopvang op loopafstand, en op fietsafstand van het centrum van Leek. Veel groen in de wijk en leuk contact met de buren. Verder is er ook een actieve wijkvereniging die veel dingen organiseert.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
95Eenpersoonshuishoudens
200Huishoudens zonder kinderen
545Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€41.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Buitengebied ten zuiden van Leek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Buitengebied ten zuiden van Leek

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€591.786
gemiddeld▲ 34,8%
€589.000
mediaan▲ 41,9%
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.563
gemiddeld▲ 21,8%
€3.673
mediaan▲ 27,6%
-9% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
31 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
37
verkopen in afgelopen jaar
151 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
53 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
7
verhuringen in afgelopen jaar
122 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-44%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Buitengebied ten zuiden van Leek
880
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Buitengebied ten zuiden van Leek
3.400
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Buitengebied ten zuiden van Leek

Wat voor woningen staan er in Buitengebied ten zuiden van Leek?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Buitengebied ten zuiden van Leek?

Een koopwoning in Buitengebied ten zuiden van Leek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €473.459 (€3.133 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 35%.

Wat voor mensen wonen er in Buitengebied ten zuiden van Leek?

Buurt Buitengebied ten zuiden van Leek telt 2.530 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (31%). Veel gezinnen: 65% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Buitengebied ten zuiden van Leek?

Het woningaanbod in Buitengebied ten zuiden van Leek is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 880 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Buitengebied ten zuiden van Leek?

Vanuit Buitengebied ten zuiden van Leek bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,7 km, een huisarts op 1,7 km, een treinstation op 15,1 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk