Centrum Chaam
Noord-Brabant›Alphen-Chaam›Chaam›Centrum Chaam

Centrum Chaam, Alphen-Chaam – “Klein maar fijn”

Buurt in Alphen-Chaam

8.3
Bewoners geven Centrum Chaam een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Centrum Chaam heeft 390 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 199 woningen in Centrum ChaamMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Centrum ChaamOp basis van geregistreerde woningen

Centrum Chaam bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Alphen-Chaam, in de wijk Chaam De buurt heeft een totaal oppervlakte van 13 hectare, waarvan 13 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17230201. Het postcodegebied is 4861AA-4861SN.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.3. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Klein maar fijn'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Centrum Chaam telt 390 inwoners. Hiervan is 47,4% man en 51,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (39,7%). De overige leeftijden zijn 24,4% voor '45 tot 65 jaar', 16,7% voor '25 tot 45 jaar', 12,8% voor '0 tot 15 jaar' en 6,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 33,3% is ongehuwd, 44,9% is gehuwd, 7,7% is gescheiden en 14,1% is verweduwd. 320 inwoners komen uit Nederland, 45 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 200 huishoudens in Centrum Chaam. 40,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,0% huishoudens zonder kinderen en 25,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Centrum Chaam zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.100, wat €4.100 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.400, wat €1.500 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

Van de 390 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 269 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Centrum Chaam ontvangt 44% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Centrum Chaam zijn er 199 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €402.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 40% huurwoningen en 60% koopwoningen. Van de woningen is 60% in particulier bezit, 8% in handen van woningcorporaties en 32% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Centrum Chaam zijn 2010-2020 (26%) en 1950-1970 (26%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Centrum Chaam. De nieuwste aangeboden woning is Beckershagen 8 door TQ Makelaars Oosterhout. Afgelopen jaar zijn er 18 woningen verkocht in Centrum Chaam. Een woning werd gemiddeld in 37 dagen verkocht.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Centrum Chaam. Het afgelopen jaar zijn er 1 woningen verhuurd in Centrum Chaam. Een aanbod werd gemiddeld in 31 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Centrum Chaam.

Energie

In Centrum Chaam zijn er 150 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (35%), C (25%) en B (9%). Gemiddeld verbruikt een adres in Centrum Chaam 3.090 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 21% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 880 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Gilzeweg
  • Ulicotenseweg
  • Brouwerij
  • Kapelstraat
  • Schootakkerstraat
  • Kerkstraat
  • Torenpad
  • Antoniushof
  • Dorpsstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,3 km
Apotheek
7,7 km
Ziekenhuis
12,0 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
13,6 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
8,2 km
Bekijk woningen in Centrum Chaam

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Centrum Chaam

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.3
Bewoners geven Centrum Chaam een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Centrum Chaam

Praat mee
8.3
Jelle
Gezin · twee-onder-een-kap
11-11-2023
Klein maar fijn

Lekker klein dorpje Genoeg winkels Leule cafe’s Mooie huizen Veel nieuwbouw wijken Bus richting breda en tilburg 8 van chaam Makkelijk gezegd is het een fijn dorpje met genoeg voorzieningen en genoeg plekken om je te vermaken

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
80Eenpersoonshuishoudens
70Huishoudens zonder kinderen
50Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.400 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€38.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
82%van de werkenden is in loondienst
18%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Centrum Chaam
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Chaam

Cijfers van wijk Chaam vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q3 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen ▼ 63,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
126
verkopen in afgelopen jaar
181 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€104.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Centrum Chaam
880
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Centrum Chaam
3.090
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Centrum Chaam

Welk type woningen overheerst in Centrum Chaam?

Het meest voorkomende type is appartementen (47%).

Hoe duur zijn huizen in Centrum Chaam?

Een koopwoning in Centrum Chaam werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €675.063 (€4.031 per m²).

Hoe is de bevolking van Centrum Chaam samengesteld?

Buurt Centrum Chaam telt 390 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (40%).

Wat zijn de energielabels in Centrum Chaam?

Het woningaanbod in Centrum Chaam is opvallend zuinig: 66% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 880 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Centrum Chaam?

Vanuit Centrum Chaam bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,3 km, een treinstation op 13,6 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen