Den Ham

Den Ham, Westerkwartier – “Gezellig en warm”

Buurt in Westerkwartier

8.0
Bewoners geven Den Ham een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Den Ham heeft 130 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 51 woningen in Den HamMomenteel staan er 1 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Den HamOp basis van geregistreerde woningen

Den Ham bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Westerkwartier, in de wijk Wijk 17 De buurt heeft een totaal oppervlakte van 41 hectare, waarvan 41 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19691702. Het postcodegebied is 9833PA-9833PD.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.0. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Gezellig en warm'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Den Ham telt 130 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,6%). De overige leeftijden zijn 19,2% voor '15 tot 25 jaar', 19,2% voor '65 jaar of ouder', 15,4% voor '25 tot 45 jaar' en 11,5% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 42,3% is gehuwd, 7,7% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 125 inwoners komen uit Nederland en 5 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 50 huishoudens in Den Ham. 20,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,0% huishoudens zonder kinderen en 40,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Den Ham zijn er 100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.100, wat €5.300 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.700, wat €5.100 (17%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Den Ham zijn middelbaar opgeleid. 58,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,0% heeft VMBO of MBO 1 en 16,7% heeft HBO of WO.

In Den Ham ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 20 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Den Ham zijn er 51 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €243.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 12% huurwoningen en 88% koopwoningen. Van de woningen is 88% in particulier bezit, 4% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Den Ham zijn 1700-1900 (45%) en 1925-1950 (25%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Den Ham. De nieuwste aangeboden woning is Sietse Veldstraweg 72 door Steenhuis Makelaars Zuidhorn op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Den Ham.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Den Ham. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Den Ham.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Den Ham.

Energie

In Den Ham zijn er 51 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (55%), F (16%) en D (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Den Ham 3.210 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 22% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.640 m³ per jaar 67% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Dominee Koppiusweg