Driehoek

Driehoek, Albrandswaard – “Soms chaotisch maar ...”

Buurt in Albrandswaard

7.5
Bewoners geven Driehoek een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Driehoek heeft 2.405 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 775 woningen in DriehoekMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in DriehoekOp basis van geregistreerde woningen

Driehoek bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Albrandswaard, in de wijk Portland De buurt heeft een totaal oppervlakte van 27 hectare, waarvan 27 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06130623. Het postcodegebied is 3161GG-3162ZG.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.5. Ze beschrijven het als 'Soms chaotisch maar wel op ons hoeden.' en 'Rustig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Driehoek telt 2.405 inwoners. Hiervan is 50,5% man en 49,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,9%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '0 tot 15 jaar', 24,7% voor '25 tot 45 jaar', 15,0% voor '15 tot 25 jaar' en 5,2% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 55,7% is ongehuwd, 38,5% is gehuwd, 4,8% is gescheiden en 0,8% is verweduwd. 1.505 inwoners komen uit Nederland, 180 komen uit Europa en 720 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 780 huishoudens in Driehoek. 17,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 15,4% huishoudens zonder kinderen en 67,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Driehoek zijn er 1.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €46.100, wat €8.700 (23%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.800, wat €0 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Driehoek zijn middelbaar opgeleid. 42,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 32,7% heeft HBO of WO en 25,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.405 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 1.756 mensen. Dit is 8% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Driehoek ontvangt 10% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 100 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Driehoek zijn er 775 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €476.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Driehoek zijn 2000-2010 (91%) en 2010-2020 (8%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Driehoek. De nieuwste aangeboden woning is Regenboog 288 door Huysvisie, makelaar anno nu. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Driehoek.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Driehoek. De meest recentelijke woning is Saffierlaan 96 aangeboden door Interhouse Verhuurmakelaars Rotterdam op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Driehoek.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Driehoek.

Energie

In Driehoek zijn er 772 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (99%), A+ (0%) en B (0%). Gemiddeld verbruikt een adres in Driehoek 3.300 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 25% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 900 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 8% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
3,6 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
6,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
2,8 km
Bekijk woningen in Driehoek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Driehoek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.5
Bewoners geven Driehoek een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
7.9
Iwan
Gezin · Herenhuis
14-10-2025
Soms chaotisch maar wel op ons hoeden.

Het kan soms chaotisch zijn, worden vaak dingen gestolen ruiten ingeslagen enz. Maar we hebben wel een groeps app van onze buurt zodat we elkaar in de gaten kunnen houden en helpen/ondersteunen.

7.1
Debor
Alleenwonend · Overig
03-01-2025
Rustig

Het rustig maar het kan druk zijn Scholen zijn over het algemeen wel goed

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
135Eenpersoonshuishoudens
120Huishoudens zonder kinderen
525Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.800 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€46.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger24% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Driehoek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Driehoek

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
58 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26
verkopen in afgelopen jaar
166 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+29%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Driehoek
900
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Driehoek
3.300
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Driehoek

Wat voor woningen staan er in Driehoek?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (57%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Driehoek?

Een koopwoning in Driehoek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €670.038 (€4.047 per m²). Daarmee ligt het 29% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Driehoek samengesteld?

Buurt Driehoek telt 2.405 inwoners. Veel gezinnen: 67% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Driehoek?

Vanuit Driehoek bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 6,3 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk