Gouden Griffelbuurt
Zuid-HollandLansingerlandWestpolderGouden Griffelbuurt

Gouden Griffelbuurt, Lansingerland

Buurt in Lansingerland

Gouden Griffelbuurt heeft 1.540 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 509 woningen in Gouden GriffelbuurtMomenteel staan er 2 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Gouden GriffelbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Gouden Griffelbuurt bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Lansingerland, in de wijk Westpolder De buurt heeft een totaal oppervlakte van 23 hectare, waarvan 20 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU16212721. Het postcodegebied is 2652GA-2652KZ.

Inwoners

Gouden Griffelbuurt telt 1.540 inwoners. Hiervan is 49,0% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,5%). De overige leeftijden zijn 26,0% voor '0 tot 15 jaar', 20,5% voor '25 tot 45 jaar', 14,9% voor '15 tot 25 jaar' en 6,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 56,2% is ongehuwd, 37,0% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 1,3% is verweduwd. 1.175 inwoners komen uit Nederland, 105 komen uit Europa en 250 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 510 huishoudens in Gouden Griffelbuurt. 13,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 17,6% huishoudens zonder kinderen en 68,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Gouden Griffelbuurt zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €57.600, wat €20.200 (54%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €39.400, wat €8.600 (28%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Gouden Griffelbuurt zijn hoogopgeleid. 55,9% heeft HBO of WO, 26,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 18,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.540 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.140 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Gouden Griffelbuurt ontvangt 9% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 90 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Gouden Griffelbuurt zijn er 509 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €622.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 67% in particulier bezit, 9% in handen van woningcorporaties en 24% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Gouden Griffelbuurt zijn 2000-2010 (96%) en 2010-2020 (4%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Gouden Griffelbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Zilvergracht 103 door Woongeluk Makelaardij B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er 6 woningen verkocht in Gouden Griffelbuurt. Een woning werd gemiddeld in 88 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Gouden Griffelbuurt was afgelopen jaar €787.500. Dit is 27% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €622.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.891.

Huurwoningen

Er zijn 3 woningen te huur in Gouden Griffelbuurt. De meest recentelijke woning is Jaap ter Haarsingel 36 aangeboden door Huispedia. Het afgelopen jaar zijn er 11 woningen verhuurd in Gouden Griffelbuurt. Een aanbod werd gemiddeld in 35 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Gouden Griffelbuurt was afgelopen jaar €1.672 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €12 per maand.

Energie

In Gouden Griffelbuurt zijn er 511 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (93%), B (5%) en A+ (2%). Gemiddeld verbruikt een adres in Gouden Griffelbuurt 3.340 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 27% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 970 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 1% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
1,7 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
7,8 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
1,6 km
Bekijk woningen in Gouden Griffelbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Gouden Griffelbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Gouden Griffelbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
70Eenpersoonshuishoudens
90Huishoudens zonder kinderen
350Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€39.400 P.J.gemiddeld per inwoner28% boven landelijk gemiddelde
€57.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger54% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Gouden Griffelbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Westpolder

Cijfers van wijk Westpolder vanwege beperkte data
Huurprijs · Q2 2026
€1.732
gemiddeld▲ 3,7%
€1.765
mediaan▲ 5,7%
5 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€12,8
gemiddeld▼ 2,4%
€12,5
mediaan▼ 4,4%
-15% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+34%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
50 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21
verhuringen in afgelopen jaar
112 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-15%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Gouden Griffelbuurt
970
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Gouden Griffelbuurt
3.340
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Gouden Griffelbuurt

Wat voor woningen staan er in Gouden Griffelbuurt?

De woningvoorraad is relatief jong — 99% is van na 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Gouden Griffelbuurt?

Een koopwoning in Gouden Griffelbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €697.733 (€5.342 per m²). Daarmee ligt het 34% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Gouden Griffelbuurt?

Een huurwoning in Gouden Griffelbuurt kostte gemiddeld €1.796 per maand (€19 per m²). Dat is 15% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Gouden Griffelbuurt?

Buurt Gouden Griffelbuurt telt 1.540 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 69% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Gouden Griffelbuurt?

Het woningaanbod in Gouden Griffelbuurt is opvallend zuinig: 99% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 970 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Gouden Griffelbuurt?

Vanuit Gouden Griffelbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 7,8 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk