Havenkwartier
Noord-HollandHilversumZuidwestHavenkwartier

Havenkwartier, Hilversum

Buurt in Hilversum

Havenkwartier heeft 75 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 16 woningen in HavenkwartierMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HavenkwartierOp basis van geregistreerde woningen

Havenkwartier bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Hilversum, in de wijk Zuidwest De buurt heeft een totaal oppervlakte van 67 hectare, waarvan 62 hectare land en 5 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04020301. Het postcodegebied is 1216BA-1216CJ.

Inwoners

Havenkwartier telt 75 inwoners. Hiervan is 46,7% man en 53,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,3%). De overige leeftijden zijn 26,7% voor '25 tot 45 jaar', 26,7% voor '65 jaar of ouder' en 6,7% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 46,7% is ongehuwd, 40,0% is gehuwd en 13,3% is gescheiden. 50 inwoners komen uit Nederland, 10 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 40 huishoudens in Havenkwartier. 50,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,0% huishoudens zonder kinderen en 25,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Havenkwartier zijn er 100 inkomensontvangers.

In Havenkwartier ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 20 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Havenkwartier zijn er 16 woningen. De meest voorkomende bouwperiodes in Havenkwartier zijn 2020 en later (30%) en 1970-1980 (17%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Havenkwartier. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Havenkwartier.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Havenkwartier. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Havenkwartier.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Havenkwartier.

Energie

In Havenkwartier zijn er 125 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (46%), C (14%) en A+++ (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Havenkwartier 2.110 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 20% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 760 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 22% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Gijsbrecht van Amstelstraat
  • 3e Havenarm
  • Vreelandseweg
  • 2e Loswal
  • Zuiderloswal
  • Kininelaantje
  • Sporthavenpad
  • 1e Loswal
  • Verlengde Zuiderloswal
  • Nieuwe Havenweg

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
4,5 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
1,8 km
Middelbare school
1,4 km
Bekijk woningen in Havenkwartier

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Havenkwartier

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Havenkwartier heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
20Eenpersoonshuishoudens
10Huishoudens zonder kinderen
10Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€0 P.J.gemiddeld per inwoner
€0 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger
0%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Havenkwartier in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Zuidwest

Cijfers van wijk Zuidwest vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
104 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verhuringen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-34%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Havenkwartier
760
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Havenkwartier
2.110
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Havenkwartier

Uit wat voor huizen bestaat Havenkwartier?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 84% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (81%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Havenkwartier?

Een koopwoning in Havenkwartier werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €474.075 (€4.565 per m²).

Hoeveel kost huren in Havenkwartier?

Een huurwoning in Havenkwartier kostte gemiddeld €1.383 per maand (€18 per m²). Dat is 34% onder het landelijk gemiddelde.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Havenkwartier?

Vanuit Havenkwartier bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 1,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk