Heerenweide
Noord-Holland›Opmeer›Spanbroek›Heerenweide

Heerenweide, Opmeer

Buurt in Opmeer

Heerenweide heeft 1.225 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 479 woningen in HeerenweideMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HeerenweideOp basis van geregistreerde woningen

Heerenweide bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Opmeer, in de wijk Spanbroek De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 19 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04320212. Het postcodegebied is 1715AA-1715AN.

Inwoners

Heerenweide telt 1.225 inwoners. Hiervan is 50,6% man en 49,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (35,5%). De overige leeftijden zijn 27,8% voor '0 tot 15 jaar', 18,4% voor '45 tot 65 jaar', 11,0% voor '65 jaar of ouder' en 7,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 56,7% is ongehuwd, 35,5% is gehuwd, 4,9% is gescheiden en 2,9% is verweduwd. 1.090 inwoners komen uit Nederland, 40 komen uit Europa en 90 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 440 huishoudens in Heerenweide. 27,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 22,7% huishoudens zonder kinderen en 50,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Heerenweide zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €46.200, wat €4.000 (9%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.100, wat €1.800 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Heerenweide zijn middelbaar opgeleid. 51,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,8% heeft HBO of WO en 17,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.225 inwoners heeft ongeveer 87% betaald werk, wat neerkomt op 1.066 mensen. Dit is 15% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Heerenweide ontvangt 16% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 120 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Heerenweide zijn er 479 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 30% huurwoningen en 70% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 13% in handen van woningcorporaties en 17% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Heerenweide zijn 2020 en later (66%) en 2010-2020 (34%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Heerenweide. De nieuwste aangeboden woning is Jan van de Boekhorstborg 27 door Taams Makelaars & Taxateurs. Afgelopen jaar zijn er 22 woningen verkocht in Heerenweide. Een woning werd gemiddeld in 61 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Heerenweide was afgelopen jaar €552.409. Dit is 29% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.103.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Heerenweide. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Heerenweide.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Heerenweide.

Energie

In Heerenweide zijn er 382 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (68%), A+++ (15%) en A++++ (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Heerenweide 3.300 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 29% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 350 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 56% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • K. Komensingel
  • Jan van Zwietenvest
  • H.J.M. Keijzerlaan
  • Floris van Noordwijklaan
  • Jan van Zwietensingel
  • A. Commandeurlaan
  • Heerenvest
  • Arent van Gentlaan
  • Weidehof
  • Heerensingel
  • A.C. de Graafweg
  • Johan van Gheelborg

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
11,1 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
4,8 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
10,1 km
Bekijk woningen in Heerenweide

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Heerenweide

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Heerenweide heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
120Eenpersoonshuishoudens
100Huishoudens zonder kinderen
220Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.100 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€46.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% boven landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
87%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Heerenweide
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Heerenweide

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
61 dagen ▼ 10,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
141 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+5%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Heerenweide
350
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Heerenweide
3.300
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Heerenweide

Hoe ziet de woningvoorraad in Heerenweide eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990.

Wat kost een koopwoning in Heerenweide?

Een koopwoning in Heerenweide werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €552.409 (€3.903 per m²).

Wie wonen er in Heerenweide?

Buurt Heerenweide telt 1.225 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (36%). Veel gezinnen: 50% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Heerenweide?

Het woningaanbod in Heerenweide is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 350 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Heerenweide?

Vanuit Heerenweide bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 4,8 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen