Hoornwerk

Hoornwerk, Deventer

Buurt in Deventer

Hoornwerk heeft 670 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 370 woningen in HoornwerkMomenteel staan er 5 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in HoornwerkOp basis van geregistreerde woningen

Hoornwerk bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Deventer, in de wijk Rivierenwijk en Bergweide De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 19 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01500703. Het postcodegebied is 7413AA-7418BV.

Inwoners

Hoornwerk telt 670 inwoners. Hiervan is 51,5% man en 48,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (38,1%). De overige leeftijden zijn 26,1% voor '45 tot 65 jaar', 13,4% voor '65 jaar of ouder', 11,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,4% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 56,7% is ongehuwd, 31,3% is gehuwd, 7,5% is gescheiden en 5,2% is verweduwd. 485 inwoners komen uit Nederland, 60 komen uit Europa en 125 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 355 huishoudens in Hoornwerk. 47,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,0% huishoudens zonder kinderen en 21,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Hoornwerk zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.100, wat €5.700 (15%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.700, wat €5.900 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Hoornwerk zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 42,6% heeft HBO of WO en 7,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 670 inwoners heeft ongeveer 75% betaald werk, wat neerkomt op 503 mensen. Dit is 10% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Hoornwerk ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 80 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Hoornwerk zijn er 370 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €334.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 73% huurwoningen en 27% koopwoningen. Van de woningen is 27% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 44% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Hoornwerk zijn 2020 en later (34%) en 2000-2010 (32%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Hoornwerk. De nieuwste aangeboden woning is Veenweg 150 door Tysma Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 10 woningen verkocht in Hoornwerk. Een woning werd gemiddeld in 67 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Hoornwerk was afgelopen jaar €317.300. Dit is 5% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €334.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.471.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Hoornwerk. De meest recentelijke woning is G.D. Jordensplein 37 aangeboden door www.woonkeus-stedendriehoek.nl. Het afgelopen jaar zijn er 25 woningen verhuurd in Hoornwerk. Een aanbod werd gemiddeld in 26 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Hoornwerk.

Energie

In Hoornwerk zijn er 398 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (54%), D (15%) en C (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Hoornwerk 2.280 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 14% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 690 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 30% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
2,7 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
1,1 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in Hoornwerk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Hoornwerk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling