Kloostergaarde
Drenthe›Assen›Kloosterveen›Kloostergaarde

Kloostergaarde, Assen

Buurt in Assen

Kloostergaarde heeft 430 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 161 woningen in KloostergaardeMomenteel staan er 1 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KloostergaardeOp basis van geregistreerde woningen

Kloostergaarde bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Assen, in de wijk Kloosterveen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 13 hectare, waarvan 13 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01060806. Het postcodegebied is 9408AM-9408JK.

Inwoners

Kloostergaarde telt 430 inwoners. Hiervan is 52,3% man en 47,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,2%). De overige leeftijden zijn 25,6% voor '45 tot 65 jaar', 23,3% voor '0 tot 15 jaar', 14,0% voor '15 tot 25 jaar' en 5,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 59,3% is ongehuwd, 32,6% is gehuwd, 8,1% is gescheiden en 1,2% is verweduwd. 315 inwoners komen uit Nederland, 30 komen uit Europa en 80 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 165 huishoudens in Kloostergaarde. 24,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,2% huishoudens zonder kinderen en 54,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kloostergaarde zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.600, wat €6.600 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.600, wat €9.300 (27%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kloostergaarde zijn middelbaar opgeleid. 100,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 0,0% heeft HBO of WO en 0,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 430 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 335 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Kloostergaarde ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 20 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kloostergaarde zijn er 161 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 42% huurwoningen en 58% koopwoningen. Van de woningen is 57% in particulier bezit, 42% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kloostergaarde zijn 2000-2010 (99%) en 2010-2020 (1%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Kloostergaarde. De nieuwste aangeboden woning is De Boomgaard 44 door iQ Makelaars Eindhoven. Afgelopen jaar zijn er 3 woningen verkocht in Kloostergaarde. Een woning werd gemiddeld in 29 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kloostergaarde was afgelopen jaar €385.000. Dit is 23% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.080.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kloostergaarde. De meest recentelijke woning is Gloster 8 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kloostergaarde.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kloostergaarde.

Energie

In Kloostergaarde zijn er 122 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (95%), A+ (2%) en B (2%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kloostergaarde 2.470 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 3% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 750 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 6% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • De Boomgaard
  • Jonagold
  • Domeinpad
  • Karmijn
  • Delbar
  • Hildegard van Bingenweg
  • Aletta Jacobsweg
  • Gloster
  • Goudreinet
  • Elstar

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
1,7 km
Ziekenhuis
4,8 km
Supermarkt
1,7 km
Treinstation
5,9 km
Dagverblijf
0,2 km
Basisschool
0,2 km
Middelbare school
3,8 km
Bekijk woningen in Kloostergaarde

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kloostergaarde

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Kloostergaarde heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
40Eenpersoonshuishoudens
35Huishoudens zonder kinderen
90Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.600 P.J.gemiddeld per inwoner27% onder landelijk gemiddelde
€35.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
78%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kloostergaarde
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kloosterveen

Cijfers van wijk Kloosterveen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▼ 6,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
232
verkopen in afgelopen jaar
154 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-6%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
50 dagen ▲ 42,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verhuringen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kloostergaarde
750
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kloostergaarde
2.470
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kloostergaarde

Wat voor woningen staan er in Kloostergaarde?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (65%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Kloostergaarde?

Een koopwoning in Kloostergaarde werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €494.170 (€3.247 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in Kloostergaarde?

Een huurwoning in Kloostergaarde kostte gemiddeld €1.385 per maand (€12 per m²). Dat is 36% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Kloostergaarde?

Buurt Kloostergaarde telt 430 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Veel gezinnen: 55% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Kloostergaarde?

Het woningaanbod in Kloostergaarde is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 750 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Kloostergaarde?

Vanuit Kloostergaarde bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,7 km, een huisarts op 1,6 km, een treinstation op 5,9 km, een basisschool op 0,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen