Kloosterstede
Drenthe›Assen›Kloosterveen›Kloosterstede

Kloosterstede, Assen

Buurt in Assen

Kloosterstede heeft 1.010 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 380 woningen in KloosterstedeMomenteel staan er 4 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in KloosterstedeOp basis van geregistreerde woningen

Kloosterstede bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Assen, in de wijk Kloosterveen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 14 hectare, waarvan 14 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01060805. Het postcodegebied is 9408BT-9408HP.

Inwoners

Kloosterstede telt 1.010 inwoners. Hiervan is 50,5% man en 49,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,2%). De overige leeftijden zijn 23,3% voor '0 tot 15 jaar', 22,8% voor '25 tot 45 jaar', 14,9% voor '15 tot 25 jaar' en 12,4% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 53,0% is ongehuwd, 37,1% is gehuwd, 7,9% is gescheiden en 2,0% is verweduwd. 780 inwoners komen uit Nederland, 55 komen uit Europa en 175 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 380 huishoudens in Kloosterstede. 23,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,7% huishoudens zonder kinderen en 52,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kloosterstede zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.300, wat €3.900 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.100, wat €6.800 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kloosterstede zijn middelbaar opgeleid. 41,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,6% heeft HBO of WO en 23,3% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.010 inwoners heeft ongeveer 79% betaald werk, wat neerkomt op 798 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (93%), terwijl 7% als zelfstandige actief is. In Kloosterstede ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 110 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kloosterstede zijn er 380 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €349.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 31% huurwoningen en 69% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders.

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Kloosterstede. De nieuwste aangeboden woning is Stedewaarts 32 door Oosting Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 11 woningen verkocht in Kloosterstede. Een woning werd gemiddeld in 35 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kloosterstede was afgelopen jaar €377.409. Dit is 8% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €349.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.838.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kloosterstede. De meest recentelijke woning is Stedewater 97 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Het afgelopen jaar zijn er 3 woningen verhuurd in Kloosterstede. Een aanbod werd gemiddeld in 21 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kloosterstede.

Energie

In Kloosterstede zijn er 273 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (91%), A+ (4%) en B (3%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kloosterstede 2.570 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 1% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 770 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 4% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
4,5 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
5,6 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
3,5 km
Bekijk woningen in Kloosterstede

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kloosterstede

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Kloosterstede heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
90Eenpersoonshuishoudens
90Huishoudens zonder kinderen
200Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.100 P.J.gemiddeld per inwoner19% onder landelijk gemiddelde
€38.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% onder landelijk gemiddelde
93%van de werkenden is in loondienst
7%van de werkenden is zelfstandig
79%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kloosterstede
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kloosterveen

Cijfers van wijk Kloosterveen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▼ 6,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
232
verkopen in afgelopen jaar
154 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-6%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
50 dagen ▲ 42,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verhuringen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-36%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kloosterstede
770
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kloosterstede
2.570
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kloosterstede

Welk type woningen overheerst in Kloosterstede?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (54%).

Hoe duur zijn huizen in Kloosterstede?

Een koopwoning in Kloosterstede werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €494.170 (€3.247 per m²).

Wat is de huurprijs in Kloosterstede?

Een huurwoning in Kloosterstede kostte gemiddeld €1.385 per maand (€12 per m²). Dat is 36% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Kloosterstede?

Buurt Kloosterstede telt 1.010 inwoners. Veel gezinnen: 53% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Kloosterstede?

Het woningaanbod in Kloosterstede is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 770 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Kloosterstede?

Vanuit Kloosterstede bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,5 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 5,6 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen