Leeuwerik Oost
Noord-BrabantTilburgLeeuwerikLeeuwerik Oost

Leeuwerik Oost, Tilburg

Buurt in Tilburg

Leeuwerik Oost heeft 1.345 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 532 woningen in Leeuwerik OostMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Leeuwerik OostOp basis van geregistreerde woningen

Leeuwerik Oost bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Tilburg, in de wijk Leeuwerik De buurt heeft een totaal oppervlakte van 27 hectare, waarvan 26 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08555406. Het postcodegebied is 5045JL-5045ZZ.

Inwoners

Leeuwerik Oost telt 1.345 inwoners. Hiervan is 48,7% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,9%). De overige leeftijden zijn 20,4% voor '25 tot 45 jaar', 15,6% voor '0 tot 15 jaar', 14,5% voor '15 tot 25 jaar' en 14,5% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 44,2% is ongehuwd, 42,4% is gehuwd, 9,7% is gescheiden en 3,7% is verweduwd. 1.005 inwoners komen uit Nederland, 100 komen uit Europa en 245 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 535 huishoudens in Leeuwerik Oost. 21,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,9% huishoudens zonder kinderen en 48,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Leeuwerik Oost zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.900, wat €500 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.000, wat €200 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Leeuwerik Oost zijn middelbaar opgeleid. 47,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,4% heeft HBO of WO en 24,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.345 inwoners heeft ongeveer 71% betaald werk, wat neerkomt op 955 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Leeuwerik Oost ontvangt 16% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 150 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Leeuwerik Oost zijn er 532 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €377.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 28% huurwoningen en 72% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 15% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Leeuwerik Oost zijn 1990-2000 (100%) en 1950-1970 (0%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Leeuwerik Oost. De nieuwste aangeboden woning is Bijsterveldenlaan 31 door Naber Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Leeuwerik Oost.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Leeuwerik Oost. De meest recentelijke woning is Leersumstraat 25 aangeboden door www.woninginzicht.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Leeuwerik Oost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Leeuwerik Oost.

Energie

In Leeuwerik Oost zijn er 531 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (54%), A (38%) en C (7%). Gemiddeld verbruikt een adres in Leeuwerik Oost 3.210 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 22% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 10 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 99% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,8 km
Apotheek
1,8 km
Ziekenhuis
6,2 km
Supermarkt
1,7 km
Treinstation
3,4 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
2,3 km
Bekijk woningen in Leeuwerik Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Leeuwerik Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Leeuwerik Oost heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
115Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
260Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.000 P.J.gemiddeld per inwoner1% boven landelijk gemiddelde
€36.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Leeuwerik Oost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Leeuwerik

Cijfers van wijk Leeuwerik vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
35 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
63
verkopen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Leeuwerik Oost
10
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Leeuwerik Oost
3.210
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Leeuwerik Oost

Welk type woningen overheerst in Leeuwerik Oost?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (69%).

Hoe duur zijn huizen in Leeuwerik Oost?

Een koopwoning in Leeuwerik Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €492.690 (€3.770 per m²).

Hoe is de bevolking van Leeuwerik Oost samengesteld?

Buurt Leeuwerik Oost telt 1.345 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (35%). Veel gezinnen: 49% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Leeuwerik Oost?

Het woningaanbod in Leeuwerik Oost is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 10 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Leeuwerik Oost?

Vanuit Leeuwerik Oost bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,7 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 3,4 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk