Netersel
Noord-Brabant›Bladel›Netersel

Netersel, Bladel

Wijk in Bladel

Netersel heeft 1.080 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 423 woningen in NeterselMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NeterselOp basis van geregistreerde woningen

Netersel bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bladel De wijk heeft een totaal oppervlakte van 958 hectare, waarvan 954 hectare land en 4 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK172801. Het postcodegebied is 5534AA-5534BJ.

Inwoners

Netersel telt 1.080 inwoners. Hiervan is 51,9% man en 48,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,0%). De overige leeftijden zijn 24,1% voor '25 tot 45 jaar', 17,6% voor '0 tot 15 jaar', 16,2% voor '65 jaar of ouder' en 11,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 49,5% is ongehuwd, 42,6% is gehuwd, 4,2% is gescheiden en 3,2% is verweduwd. 980 inwoners komen uit Nederland, 75 komen uit Europa en 30 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 430 huishoudens in Netersel. 25,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,6% huishoudens zonder kinderen en 41,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Netersel zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.400, wat €2.800 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.000, wat €2.900 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Netersel zijn middelbaar opgeleid. 42,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,7% heeft HBO of WO en 25,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.080 inwoners heeft ongeveer 84% betaald werk, wat neerkomt op 907 mensen. Dit is 12% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (75%), terwijl 25% als zelfstandige actief is. In Netersel ontvangt 19% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 160 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Netersel zijn er 423 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €520.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 16% huurwoningen en 84% koopwoningen. Van de woningen is 84% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Netersel zijn 1950-1970 (18%) en 1970-1980 (17%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Netersel. De nieuwste aangeboden woning is De Ruttestraat 10 door van Santvoort - Eindhoven. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Netersel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Netersel. De meest recentelijke woning is Boontuintje 1 aangeboden door www.wooniezie.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Netersel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Netersel.

Energie

In Netersel zijn er 188 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (38%), C (19%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Netersel 3.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 43% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.040 m³ per jaar 30% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
4,4 km
Apotheek
5,0 km
Ziekenhuis
16,6 km
Supermarkt
5,0 km
Treinstation
20,9 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
5,2 km
Bekijk woningen in Netersel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Netersel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Netersel

Kaart van Verspreide huizen Netersel
Verspreide huizen NeterselBuurt
–
Netersel heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
110Eenpersoonshuishoudens
140Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.000 P.J.gemiddeld per inwoner8% onder landelijk gemiddelde
€39.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% onder landelijk gemiddelde
75%van de werkenden is in loondienst
25%van de werkenden is zelfstandig
84%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Netersel
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Bladel

Cijfers van gemeente Bladel vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
72 dagen ▲ 59,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
597
verkopen in afgelopen jaar
148 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+2%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
31 dagen ▼ 55,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
26
verhuringen in afgelopen jaar
110 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Netersel
1.040
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Netersel
3.650
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Netersel

Uit wat voor huizen bestaat Netersel?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 58% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (51%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Netersel?

Een koopwoning in Netersel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €538.985 (€3.797 per m²).

Hoeveel kost huren in Netersel?

Een huurwoning in Netersel kostte gemiddeld €1.541 per maand (€15 per m²). Dat is 29% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Netersel samengesteld?

Wijk Netersel telt 1.080 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 42% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Netersel?

Het woningaanbod in Netersel is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.040 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Netersel?

Vanuit Netersel bereik je gemiddeld een supermarkt op 5,0 km, een huisarts op 4,4 km, een treinstation op 20,9 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen