Antoniusparochie
Noord-BrabantWaalwijkWaalwijkAntoniusparochie

Antoniusparochie, Waalwijk – “Fijne gemoedelijke b...”

Buurt in Waalwijk

7.9
Bewoners geven Antoniusparochie een goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Antoniusparochie heeft 2.495 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.152 woningen in AntoniusparochieMomenteel staan er 10 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in AntoniusparochieOp basis van geregistreerde woningen

Antoniusparochie bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Waalwijk, in de wijk Waalwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08670004. Het postcodegebied is 5143AA-5144XX.

Twee bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 7.9. Ze beschrijven het als 'Fijne gemoedelijke buurt.' en 'Gemoedelijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Antoniusparochie telt 2.495 inwoners. Hiervan is 51,7% man en 48,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,3%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '45 tot 65 jaar', 18,0% voor '65 jaar of ouder', 14,6% voor '0 tot 15 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 49,1% is ongehuwd, 37,3% is gehuwd, 8,6% is gescheiden en 5,2% is verweduwd. 1.815 inwoners komen uit Nederland, 295 komen uit Europa en 385 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.170 huishoudens in Antoniusparochie. 36,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,3% huishoudens zonder kinderen en 32,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Antoniusparochie zijn er 2.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €30.800, wat €6.600 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.900, wat €4.900 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Antoniusparochie zijn middelbaar opgeleid. 40,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 39,4% heeft VMBO of MBO 1 en 19,7% heeft HBO of WO.

Van de 2.495 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 1.697 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Antoniusparochie ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 400 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Antoniusparochie zijn er 1.152 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €297.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 33% huurwoningen en 67% koopwoningen. Van de woningen is 67% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 12% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Antoniusparochie zijn 1950-1970 (37%) en 1900-1925 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Antoniusparochie. De nieuwste aangeboden woning is Louis Paul Boonhof 3 door Huispedia. Afgelopen jaar zijn er 23 woningen verkocht in Antoniusparochie. Een woning werd gemiddeld in 61 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Antoniusparochie was afgelopen jaar €431.348. Dit is 45% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €297.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.392.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Antoniusparochie. De meest recentelijke woning is Steve Bikostraat 21 aangeboden door www.woninginzicht.nl. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in Antoniusparochie. Een aanbod werd gemiddeld in 10 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Antoniusparochie was afgelopen jaar €1.600 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €14 per maand.

Energie

In Antoniusparochie zijn er 1.136 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (20%), C (18%) en E (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Antoniusparochie 2.800 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 6% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • De Genestetstraat
  • Steve Bikostraat
  • Leeuwenbekstraat
  • Gen de la Reystraat
  • Sint Antoniuspad
  • Hugo Verrieststraat
  • Spoordam
  • Meyerbeerstraat
  • Doctor Ringersstraat
  • Staalmijn
  • Burgemeester Smeelelaan
  • Halve Zolenpad
  • Hadewychstraat
  • Generaal Joubertstraat
  • Jan van Ruusbroeckstraat
  • Albrecht Rodenbachstraat
  • Vondelstraat
  • Potgieterstraat
  • Orffstraat
  • Alberdingk Thijmstraat
  • Andoornstraat
  • Eerste Zeine
  • Tweede Zeine
  • Stijn Streuvelsstraat
  • Sint Crispijnstraat
  • Pastoor Kuypersstraat
  • Nelson Mandelastraat
  • Nicolaas Beetsstraat
  • Paul Krügerstraat
  • President Steynstraat
  • Consciencestraat
  • Sint Antoniusstraat
  • Sint Antoniusplein
  • Louis Paul Boonhof
  • Goudmijn
  • Jacob Catsstraat
  • Adriaen Poirtersstraat
  • Felix Timmermansstraat
  • Noorder Parallelweg
  • Guido Gezellestraat
  • Wethouder Smoldersstraat
  • Da Costastraat
  • Generaal Cronjéstraat
  • August Sniedersstraat
  • Ambrosiusweg

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
2,0 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
15,4 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,5 km
Bekijk woningen in Antoniusparochie

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Antoniusparochie

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
7.9
Bewoners geven Antoniusparochie een goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Antoniusparochie

Praat mee
8.0
Kimberley
Samenwonend · Tussenwoning
08-09-2024
Fijne gemoedelijke buurt.

Fijne gemoedelijke buurt. Veel variatie in mensen en gezinssamenstelling. Ieder doet zijn ding maar de sfeer is in die mate goed dat je altijd even bij een buur kan aankloppen als het nodig is. Het groen wat momenteel in de wijk is word grotendeels veranderd door de bouw van een nieuwe flat in de toekomst, daarom mindere score in groen. Maar verder perfecte locatie. Snel in het centrum en andere bezienswaardigheden.

7.8
Kimberley
31-08-2023
Gemoedelijk

Rustig buurtje met veel vriendelijke mensen. Veel verschillende culturen en soorten mensen in een klein gedeelte Waalwijk. Lekker rustig wonen .et veel voorzieningen om de hoek. Nadeel is dat het soms lastig parkeren is.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
430Eenpersoonshuishoudens
355Huishoudens zonder kinderen
385Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.900 P.J.gemiddeld per inwoner16% onder landelijk gemiddelde
€30.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger17% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Antoniusparochie
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Antoniusparochie in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Antoniusparochie

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
58 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
25
verkopen in afgelopen jaar
118 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-18%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
11 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
123 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-22%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Antoniusparochie
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Antoniusparochie
2.800
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Antoniusparochie

Welk type woningen overheerst in Antoniusparochie?

Het meest voorkomende type is tussenwoningen (49%).

Hoe duur zijn huizen in Antoniusparochie?

Een koopwoning in Antoniusparochie werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €426.520 (€3.683 per m²). Daarmee ligt het 18% onder het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Antoniusparochie?

Buurt Antoniusparochie telt 2.495 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Antoniusparochie?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Antoniusparochie is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.080 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Antoniusparochie?

Vanuit Antoniusparochie bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 15,4 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Antoniusparochie?

Op dit moment vind je in Antoniusparochie 10 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk