Oostkamer Oost
Noord-Brabant›Tilburg›Berkel-Enschot›Oostkamer Oost

Oostkamer Oost, Tilburg

Buurt in Tilburg

Oostkamer Oost heeft 325 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 101 woningen in Oostkamer OostMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oostkamer OostOp basis van geregistreerde woningen

Oostkamer Oost bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Tilburg, in de wijk Berkel-Enschot De buurt heeft een totaal oppervlakte van 63 hectare, waarvan 63 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08556602. Het postcodegebied is 5056PA-5056RS.

Inwoners

Oostkamer Oost telt 325 inwoners. Hiervan is 52,3% man en 47,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (38,5%). De overige leeftijden zijn 21,5% voor '0 tot 15 jaar', 15,4% voor '25 tot 45 jaar', 13,8% voor '15 tot 25 jaar' en 9,2% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 46,2% is gehuwd, 3,1% is gescheiden en 3,1% is verweduwd. 285 inwoners komen uit Nederland, 20 komen uit Europa en 15 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 100 huishoudens in Oostkamer Oost. 5,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,0% huishoudens zonder kinderen en 60,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 3,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oostkamer Oost zijn er 300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €66.800, wat €24.600 (58%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €50.800, wat €15.900 (46%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Oostkamer Oost zijn hoogopgeleid. 65,0% heeft HBO of WO, 35,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 0,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 325 inwoners heeft ongeveer 88% betaald werk, wat neerkomt op 286 mensen. Dit is 16% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (74%), terwijl 26% als zelfstandige actief is. In Oostkamer Oost ontvangt 9% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 30 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oostkamer Oost zijn er 101 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €1.053.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. Alle woningen in Oostkamer Oost zijn koopwoningen. Dit komt neer op 0% huurwoningen en 100% koopwoningen. Van de woningen is 100% in particulier bezit. De meest voorkomende bouwperiodes in Oostkamer Oost zijn 2020 en later (83%) en 2010-2020 (11%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Oostkamer Oost. De nieuwste aangeboden woning is Egelantier 14-10 door Van de Water Makelaars Tilburg. Afgelopen jaar zijn er 4 woningen verkocht in Oostkamer Oost. Een woning werd gemiddeld in 64 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Oostkamer Oost was afgelopen jaar €1.455.125. Dit is 38% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €1.053.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €7.579.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oostkamer Oost. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oostkamer Oost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oostkamer Oost.

Energie

In Oostkamer Oost zijn er 37 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A+++ (65%), A (11%) en A++++ (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oostkamer Oost 6.070 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 138% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 530 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 34% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Rauwbrakenweg-West
  • Rauwbrakenpad
  • Nieuwe Warande
  • Laurier
  • De Kraan
  • De Kraanpad
  • Hulst
  • Sleedoorn
  • Zuurbes
  • Kruisbes
  • Liguster
  • Gagel

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
6,4 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
5,8 km
Dagverblijf
2,1 km
Basisschool
2,1 km
Middelbare school
3,2 km
Bekijk woningen in Oostkamer Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oostkamer Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Oostkamer Oost heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
5Eenpersoonshuishoudens
35Huishoudens zonder kinderen
60Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€50.800 P.J.gemiddeld per inwoner46% boven landelijk gemiddelde
€66.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger58% boven landelijk gemiddelde
74%van de werkenden is in loondienst
26%van de werkenden is zelfstandig
88%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Oostkamer Oost
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Berkel-Enschot

Cijfers van wijk Berkel-Enschot vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen ▼ 21,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
349
verkopen in afgelopen jaar
159 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+19%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
29 dagen ▼ 7,6%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verhuringen in afgelopen jaar
120 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-29%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oostkamer Oost
530
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Oostkamer Oost
6.070
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Oostkamer Oost

Hoe ziet de woningvoorraad in Oostkamer Oost eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 50% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (90%).

Wat kost een koopwoning in Oostkamer Oost?

Een koopwoning in Oostkamer Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €629.254 (€4.227 per m²). Daarmee ligt het 19% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Oostkamer Oost?

Een huurwoning in Oostkamer Oost kostte gemiddeld €1.524 per maand (€13 per m²). Dat is 29% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Oostkamer Oost samengesteld?

Buurt Oostkamer Oost telt 325 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (38%). Veel gezinnen: 60% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Oostkamer Oost?

Het woningaanbod in Oostkamer Oost is opvallend zuinig: 66% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 530 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Oostkamer Oost?

Vanuit Oostkamer Oost bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,5 km, een huisarts op 1,6 km, een treinstation op 5,8 km, een basisschool op 2,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen