Oterleek

Oterleek, Alkmaar

Buurt in Alkmaar

Oterleek heeft 610 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 246 woningen in OterleekMomenteel staan er 2 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in OterleekOp basis van geregistreerde woningen

Oterleek bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Alkmaar, in de wijk Schermer De buurt heeft een totaal oppervlakte van 1.005 hectare, waarvan 986 hectare land en 19 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03610900. Het postcodegebied is 1842EA-1842GZ.

Inwoners

Oterleek telt 610 inwoners. Hiervan is 47,5% man en 52,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (36,1%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '65 jaar of ouder', 13,1% voor '15 tot 25 jaar', 12,3% voor '0 tot 15 jaar' en 12,3% voor '25 tot 45 jaar'. Van de inwoners is 39,3% is ongehuwd, 46,7% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 5,7% is verweduwd. 550 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 20 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 230 huishoudens in Oterleek. 19,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 41,3% huishoudens zonder kinderen en 39,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oterleek zijn er 500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.300, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.100, wat €1.300 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oterleek zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,4% heeft HBO of WO en 19,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 610 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 421 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (70%), terwijl 30% als zelfstandige actief is. In Oterleek ontvangt 28% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 140 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oterleek zijn er 246 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €524.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 18% huurwoningen en 82% koopwoningen. Van de woningen is 82% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oterleek zijn 1970-1980 (17%) en 1950-1970 (15%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Oterleek. De nieuwste aangeboden woning is Dorpsstraat 47 door Buitenstate Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Oterleek.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oterleek. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oterleek.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oterleek.

Energie

In Oterleek zijn er 251 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (25%), A (20%) en C (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oterleek 3.490 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 32% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.510 m³ per jaar 54% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
2,9 km
Apotheek
4,3 km
Ziekenhuis
5,8 km
Supermarkt
2,6 km
Treinstation
5,7 km
Dagverblijf
2,6 km
Basisschool
2,5 km
Middelbare school
4,7 km
Bekijk woningen in Oterleek

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oterleek

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Oterleek heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
45Eenpersoonshuishoudens
95Huishoudens zonder kinderen
90Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.100 P.J.gemiddeld per inwoner5% boven landelijk gemiddelde
€37.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Oterleek in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Oterleek

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€808.824
gemiddeld▲ 7,8%
€750.000
mediaanstabiel
34 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.467
gemiddeld▲ 6,9%
€2.308
mediaanstabiel
+55% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
7 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
35
verkopen in afgelopen jaar
328 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+55%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oterleek
1.510
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Oterleek
3.490
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Oterleek

Welk type woningen overheerst in Oterleek?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 91% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (54%).

Hoe duur zijn huizen in Oterleek?

Een koopwoning in Oterleek werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €807.143 (€2.462 per m²). Daarmee ligt het 55% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Oterleek?

Buurt Oterleek telt 610 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (36%). Veel gezinnen: 39% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Oterleek?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Oterleek is minder zuinig: 84% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.510 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Oterleek?

Vanuit Oterleek bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,6 km, een huisarts op 2,9 km, een treinstation op 5,7 km, een basisschool op 2,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk