Oud-Geleen en Haesselderveld
LimburgSittard-GeleenGeleenOud-Geleen en Haesselderveld

Oud-Geleen en Haesselderveld, Sittard-Geleen – “Warme en vriendelijk”

Buurt in Sittard-Geleen

8.9
Bewoners geven Oud-Geleen en Haesselderveld een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Oud-Geleen en Haesselderveld heeft 5.150 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 2.713 woningen in Oud-Geleen en HaesselderveldMomenteel staan er 27 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oud-Geleen en HaesselderveldOp basis van geregistreerde woningen

Oud-Geleen en Haesselderveld bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Sittard-Geleen, in de wijk Geleen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 167 hectare, waarvan 166 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU18830506. Het postcodegebied is 6161EA-6166ZA.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.9. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Warme en vriendelijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Oud-Geleen en Haesselderveld telt 5.150 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (31,7%). De overige leeftijden zijn 27,1% voor '45 tot 65 jaar', 21,3% voor '25 tot 45 jaar', 10,9% voor '0 tot 15 jaar' en 9,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,3% is ongehuwd, 40,3% is gehuwd, 11,8% is gescheiden en 7,6% is verweduwd. 4.015 inwoners komen uit Nederland, 555 komen uit Europa en 580 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.645 huishoudens in Oud-Geleen en Haesselderveld. 42,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,5% huishoudens zonder kinderen en 25,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oud-Geleen en Haesselderveld zijn er 4.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.000, wat €4.400 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.600, wat €2.200 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oud-Geleen en Haesselderveld zijn middelbaar opgeleid. 40,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,2% heeft VMBO of MBO 1 en 25,9% heeft HBO of WO.

Van de 5.150 inwoners heeft ongeveer 55% betaald werk, wat neerkomt op 2.833 mensen. Dit is 10% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Oud-Geleen en Haesselderveld ontvangt 39% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.450 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oud-Geleen en Haesselderveld zijn er 2.713 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €238.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 37% huurwoningen en 63% koopwoningen. Van de woningen is 61% in particulier bezit, 26% in handen van woningcorporaties, 10% van overige verhuurders en 3% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Oud-Geleen en Haesselderveld zijn 1970-1980 (35%) en 1950-1970 (23%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 14 woningen te koop in Oud-Geleen en Haesselderveld. De nieuwste aangeboden woning is Beekhoverstraat 3A door L.W.M. Makelaardij B.V. op Pararius. Afgelopen jaar zijn er 46 woningen verkocht in Oud-Geleen en Haesselderveld. Een woning werd gemiddeld in 98 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Oud-Geleen en Haesselderveld was afgelopen jaar €416.739. Dit is 75% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €238.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.171.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oud-Geleen en Haesselderveld. De meest recentelijke woning is Wenckebachstraat 9 aangeboden door 123Wonen Limburg op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 19 woningen verhuurd in Oud-Geleen en Haesselderveld. Een aanbod werd gemiddeld in 16 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oud-Geleen en Haesselderveld.

Energie

In Oud-Geleen en Haesselderveld zijn er 2.776 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (30%), B (13%) en A (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oud-Geleen en Haesselderveld 2.620 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 1% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.100 m³ per jaar 12% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
1,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
0,9 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,1 km
Bekijk woningen in Oud-Geleen en Haesselderveld

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Oud-Geleen en Haesselderveld

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.9
Bewoners geven Oud-Geleen en Haesselderveld een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Bereikbaarheid

Ervaringen van Oud-Geleen en Haesselderveld

Praat mee
8.9
Wendie Geurts
Alleenwonend · Appartement
12-07-2025
Warme en vriendelijk

Woon hier heel graag. Bewoners gaan respectvol om met elkaar, en zijn nooit te beroerd om elkaar te helpen. Ik voel mij er heel erg thuis

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.115Eenpersoonshuishoudens
860Huishoudens zonder kinderen
670Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.600 P.J.gemiddeld per inwoner7% onder landelijk gemiddelde
€33.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Oud-Geleen en Haesselderveld in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Oud-Geleen en Haesselderveld

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€420.059
gemiddeld▲ 14,9%
€319.000
mediaan▼ 9,4%
17 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.276
gemiddeld▼ 3,9%
€2.191
mediaan▼ 5,4%
-23% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
97 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
57
verkopen in afgelopen jaar
167 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-23%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Oud-Geleen en Haesselderveld
1.100
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Oud-Geleen en Haesselderveld
2.620
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Oud-Geleen en Haesselderveld

Hoe ziet de woningvoorraad in Oud-Geleen en Haesselderveld eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 67% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat kost een koopwoning in Oud-Geleen en Haesselderveld?

Een koopwoning in Oud-Geleen en Haesselderveld werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €399.579 (€2.438 per m²). Daarmee ligt het 23% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 15%.

Wie wonen er in Oud-Geleen en Haesselderveld?

Buurt Oud-Geleen en Haesselderveld telt 5.150 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (32%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Oud-Geleen en Haesselderveld?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Oud-Geleen en Haesselderveld is minder zuinig: 25% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.100 m³ per jaar.