Oudevaart-Zuid
Noord-HollandSchagenWarmenhuizenOudevaart-Zuid

Oudevaart-Zuid, Schagen

Buurt in Schagen

Oudevaart-Zuid heeft 240 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 86 woningen in Oudevaart-ZuidMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Oudevaart-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Oudevaart-Zuid bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Schagen, in de wijk Warmenhuizen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 57 hectare, waarvan 55 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04410581. Het postcodegebied is 1749AZ-1749DT.

Inwoners

Oudevaart-Zuid telt 240 inwoners. Hiervan is 50,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,2%). De overige leeftijden zijn 20,8% voor '0 tot 15 jaar', 18,8% voor '25 tot 45 jaar', 18,8% voor '65 jaar of ouder' en 12,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,9% is ongehuwd, 43,8% is gehuwd, 2,1% is gescheiden en 4,2% is verweduwd. 235 inwoners komen uit Nederland en 5 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 90 huishoudens in Oudevaart-Zuid. 16,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 38,9% huishoudens zonder kinderen en 44,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Oudevaart-Zuid zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.900, wat €500 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.100, wat €700 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Oudevaart-Zuid zijn middelbaar opgeleid. 61,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 22,2% heeft VMBO of MBO 1 en 16,7% heeft HBO of WO.

Van de 240 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 182 mensen. Dit is 11% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (64%), terwijl 36% als zelfstandige actief is. In Oudevaart-Zuid ontvangt 17% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 40 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Oudevaart-Zuid zijn er 86 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €415.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 8% huurwoningen en 92% koopwoningen. Van de woningen is 92% in particulier bezit en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Oudevaart-Zuid zijn 2000-2010 (40%) en 1990-2000 (14%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Oudevaart-Zuid. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Oudevaart-Zuid.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Oudevaart-Zuid. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Oudevaart-Zuid.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Oudevaart-Zuid.

Energie

In Oudevaart-Zuid zijn er 115 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (30%), B (18%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Oudevaart-Zuid 4.130 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 56% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.720 m³ per jaar 76% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.