Raar

Raar, Meerssen

Buurt in Meerssen

Raar heeft 130 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 52 woningen in RaarMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in RaarOp basis van geregistreerde woningen

Raar bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Meerssen, in de wijk Meerssen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 234 hectare, waarvan 234 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU09380003. Het postcodegebied is 6231RM-6231RS.

Inwoners

Raar telt 130 inwoners. Hiervan is 53,8% man en 46,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,8%). De overige leeftijden zijn 26,9% voor '65 jaar of ouder', 15,4% voor '25 tot 45 jaar', 11,5% voor '0 tot 15 jaar' en 11,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,0% is ongehuwd, 38,5% is gehuwd, 7,7% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 110 inwoners komen uit Nederland, 5 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 50 huishoudens in Raar. 20,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,0% huishoudens zonder kinderen en 40,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Raar zijn er 100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €47.100, wat €9.700 (26%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €38.900, wat €8.100 (26%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Raar zijn hoogopgeleid. 50,0% heeft HBO of WO, 40,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 10,0% heeft VMBO of MBO 1.

In Raar ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 30 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Raar zijn er 52 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €606.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 17% huurwoningen en 83% koopwoningen. Van de woningen is 83% in particulier bezit en 17% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Raar zijn 1925-1950 (23%) en 1700-1900 (21%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Raar. De nieuwste aangeboden woning is Raar 49B door Buitenstate Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Raar.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Raar. De meest recentelijke woning is Raar 39A aangeboden door Woonhuis Limburg op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Raar.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Raar.

Energie

In Raar zijn er 46 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (43%), D (20%) en E (13%). Gemiddeld verbruikt een adres in Raar 4.920 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 86% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.760 m³ per jaar 80% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
2,5 km
Apotheek
2,6 km
Ziekenhuis
7,0 km
Supermarkt
2,0 km
Treinstation
2,5 km
Dagverblijf
2,2 km
Basisschool
1,8 km
Middelbare school
2,1 km
Bekijk woningen in Raar

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Raar

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Raar heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
10Eenpersoonshuishoudens
20Huishoudens zonder kinderen
20Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€38.900 P.J.gemiddeld per inwoner27% boven landelijk gemiddelde
€47.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger26% boven landelijk gemiddelde
0%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
0%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Raar in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Raar

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€1.775.000
gemiddeldstabiel
€1.775.000
mediaanstabiel
31 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.973
gemiddeldstabiel
€2.973
mediaanstabiel
+242% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
7 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
597 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+242%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Raar
1.760
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Raar
4.920
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Raar

Hoe ziet de woningvoorraad in Raar eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 94% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (50%).

Wat kost een koopwoning in Raar?

Een koopwoning in Raar werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €1.775.000 (€2.973 per m²). Daarmee ligt het 242% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Raar samengesteld?

Buurt Raar telt 130 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Raar?

Het woningaanbod in Raar is opvallend zuinig: 94% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.760 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Raar?

Vanuit Raar bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,0 km, een huisarts op 2,5 km, een treinstation op 2,5 km, een basisschool op 1,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk