Geef feedback Meld een probleem
Buurt in OoststellingwerfRavenswoud
Ravenswoud heeft 250 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 113 woningen in RavenswoudMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in RavenswoudOp basis van geregistreerde woningen

Ravenswoud bevindt zich in de provincie Friesland, in de gemeente Ooststellingwerf, in de wijk Ravenswoud. De buurt heeft een totale oppervlakte van 23 hectare, waarvan 23 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00851201. Het postcodegebied is 8427RC-8427RT.

Inwoners

Ravenswoud telt 250 inwoners. Hiervan is 48,0% man en 50,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (34,0%). De overige leeftijden zijn 30,0% voor '65 jaar of ouder', 14,0% voor '25 tot 45 jaar', 12,0% voor '15 tot 25 jaar' en 8,0% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 30,0% is ongehuwd, 60,0% is gehuwd, 6,0% is gescheiden en 4,0% is verweduwd. 235 inwoners komen uit Nederland en 10 komen uit Europa.

Er zijn 110 huishoudens in Ravenswoud. 22,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 50,0% huishoudens zonder kinderen en 27,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ravenswoud zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.300, wat €6.900 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.500, wat €4.400 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Ravenswoud zijn middelbaar opgeleid. 35,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,0% heeft VMBO of MBO 1 en 30,0% heeft HBO of WO.

Van de 250 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 163 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. In Ravenswoud ontvangt 32% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 70 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ravenswoud zijn er 113 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €377.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 19% huurwoningen en 81% koopwoningen. Van de woningen is 80% in particulier bezit, 18% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ravenswoud zijn 1950-1970 (26%) en 1970-1980 (24%).

Huizen te koop in Ravenswoud

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Ravenswoud. De nieuwste aangeboden woning is Compagnonsweg 8 door Lamberink. Afgelopen jaar zijn er 4 woningen verkocht in Ravenswoud. Een woning werd gemiddeld in 112 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Ravenswoud was afgelopen jaar €759.625. Dit is 101% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €377.000. De gemiddelde vraagprijs per m² woonoppervlak is €4.784.

Huurwoningen in Ravenswoud

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ravenswoud. De meest recentelijke woning is Meester Lokstraat 28 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Ravenswoud.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ravenswoud.

Energie

In Ravenswoud zijn er 60 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (23%), E (18%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ravenswoud 2.980 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 17% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.000 m³ per jaar 25% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Meester Lokstraat
  • Compagnonsweg
  • Veenwijksweg

Voorzieningen

Huisarts
3,0 km
Apotheek
2,9 km
Ziekenhuis
18,9 km
Supermarkt
2,9 km
Treinstation
19,0 km
Dagverblijf
2,8 km
Basisschool
2,9 km
Middelbare school
9,4 km
Beoordeel Ravenswoud

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Ravenswoud heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
25Eenpersoonshuishoudens
55Huishoudens zonder kinderen
30Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.500 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€35.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
0%van de werkenden is in loondienst
0%van de werkenden is zelfstandig
65%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Ravenswoud
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Ooststellingwerf

Cijfers van gemeente Ooststellingwerf vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
54 dagen ▼ 30,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
314
verkopen in afgelopen jaar
129 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
7
verhuringen in afgelopen jaar
110 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-39%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ravenswoud
1.000
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Ravenswoud
2.980
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Ravenswoud

Uit wat voor huizen bestaat Ravenswoud?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 61% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (65%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Ravenswoud?

Een koopwoning in Ravenswoud werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €453.105 (€3.737 per m²). Daarmee ligt het 13% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Ravenswoud?

Buurt Ravenswoud telt 250 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (34%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Ravenswoud?

Het woningaanbod in Ravenswoud is opvallend zuinig: 52% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.000 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Ravenswoud?

Vanuit Ravenswoud bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,9 km, een huisarts op 3,0 km, een treinstation op 19,0 km, een basisschool op 2,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Woningen Beoordeel jouw buurt
Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen