Schoonvelde-West
Drenthe›Hoogeveen›De Weide›Schoonvelde-West

Schoonvelde-West, Hoogeveen

Buurt in Hoogeveen

Schoonvelde-West heeft 1.720 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 693 woningen in Schoonvelde-WestMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Schoonvelde-WestOp basis van geregistreerde woningen

Schoonvelde-West bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Hoogeveen, in de wijk De Weide De buurt heeft een totaal oppervlakte van 30 hectare, waarvan 30 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01185103. Het postcodegebied is 7908AA-7908CC.

Inwoners

Schoonvelde-West telt 1.720 inwoners. Hiervan is 51,2% man en 48,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,5%). De overige leeftijden zijn 24,1% voor '45 tot 65 jaar', 19,8% voor '0 tot 15 jaar', 17,7% voor '65 jaar of ouder' en 11,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 48,8% is ongehuwd, 40,7% is gehuwd, 7,6% is gescheiden en 2,9% is verweduwd. 1.450 inwoners komen uit Nederland, 90 komen uit Europa en 185 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 690 huishoudens in Schoonvelde-West. 24,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,2% huishoudens zonder kinderen en 44,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Schoonvelde-West zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.700, wat €7.500 (18%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €27.300, wat €7.600 (22%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Schoonvelde-West zijn middelbaar opgeleid. 51,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,1% heeft VMBO of MBO 1 en 20,9% heeft HBO of WO.

Van de 1.720 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.273 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Schoonvelde-West ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 260 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Schoonvelde-West zijn er 693 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €266.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 18% huurwoningen en 82% koopwoningen. Van de woningen is 82% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Schoonvelde-West zijn 1970-1980 (66%) en 1980-1990 (34%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Schoonvelde-West. De nieuwste aangeboden woning is Mortonhof 9 door Volkerts Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er 57 woningen verkocht in Schoonvelde-West. Een woning werd gemiddeld in 31 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Schoonvelde-West was afgelopen jaar €333.667. Dit is 25% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €266.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.112.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Schoonvelde-West. De meest recentelijke woning is Listerhof 41 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Schoonvelde-West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Schoonvelde-West.

Energie

In Schoonvelde-West zijn er 387 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (53%), B (31%) en A (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Schoonvelde-West 2.610 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.020 m³ per jaar 28% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Laveranhof
  • Behringhof
  • Mantinghstraat
  • Schutlandenweg
  • Zanderhof
  • Bethesdastraat
  • Eykmanhof
  • van Leeuwenhoekstraat
  • van Swietenhof
  • Landsteinerhof
  • Listerhof
  • Meester Harm Smeengelaan
  • Jos van Aalderenlaan
  • Swammerdamstraat
  • Zuidwoldigerweg
  • Mortonhof
  • Braillehof
  • Kinholtsweg
  • Aletta Jacobshof
  • Mendelhof
  • Salkhof

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
0,9 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
2,5 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
2,6 km
Bekijk woningen in Schoonvelde-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Schoonvelde-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Schoonvelde-West heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
170Eenpersoonshuishoudens
215Huishoudens zonder kinderen
305Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€27.300 P.J.gemiddeld per inwoner22% onder landelijk gemiddelde
€34.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% onder landelijk gemiddelde
90%van de werkenden is in loondienst
10%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Schoonvelde-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Schoonvelde-West

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
31 dagen ▼ 26,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
55
verkopen in afgelopen jaar
117 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-37%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Schoonvelde-West
1.020
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Schoonvelde-West
2.610
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Schoonvelde-West

Welk type woningen overheerst in Schoonvelde-West?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 100% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (70%).

Hoe duur zijn huizen in Schoonvelde-West?

Een koopwoning in Schoonvelde-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €331.800 (€2.891 per m²). Daarmee ligt het 37% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Schoonvelde-West?

Buurt Schoonvelde-West telt 1.720 inwoners. Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Schoonvelde-West?

Vanuit Schoonvelde-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,8 km, een treinstation op 2,5 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen