Ysselsteyn
Limburg›Venray›Ysselsteyn

Ysselsteyn, Venray

Wijk in Venray

Ysselsteyn heeft 2.340 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 947 woningen in YsselsteynMomenteel staan er 3 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in YsselsteynOp basis van geregistreerde woningen

Ysselsteyn bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Venray De wijk heeft een totaal oppervlakte van 3.362 hectare, waarvan 3.354 hectare land en 7 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK098402. Het postcodegebied is 5813AA-5813EB.

Inwoners

Ysselsteyn telt 2.340 inwoners. Hiervan is 53,0% man en 47,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,7%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '25 tot 45 jaar', 22,4% voor '65 jaar of ouder', 13,5% voor '0 tot 15 jaar' en 11,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,7% is ongehuwd, 44,0% is gehuwd, 5,6% is gescheiden en 4,9% is verweduwd. 1.995 inwoners komen uit Nederland, 285 komen uit Europa en 55 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.010 huishoudens in Ysselsteyn. 32,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,7% huishoudens zonder kinderen en 34,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ysselsteyn zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.000, wat €3.200 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.600, wat €1.300 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Ysselsteyn zijn middelbaar opgeleid. 51,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,7% heeft VMBO of MBO 1 en 22,2% heeft HBO of WO.

Van de 2.340 inwoners heeft ongeveer 81% betaald werk, wat neerkomt op 1.895 mensen. Dit is 9% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (77%), terwijl 23% als zelfstandige actief is. In Ysselsteyn ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 470 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ysselsteyn zijn er 947 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €429.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 24% huurwoningen en 76% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit, 8% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ysselsteyn zijn 1950-1970 (23%) en 1980-1990 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Ysselsteyn. De nieuwste aangeboden woning is Timmermannsweg 119 door Arvalis Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Ysselsteyn.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ysselsteyn. De meest recentelijke woning is Van Montfortstraat 4 aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Ysselsteyn.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ysselsteyn.

Energie

In Ysselsteyn zijn er 495 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (24%), C (21%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ysselsteyn 3.710 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 45% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.120 m³ per jaar 40% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
6,9 km
Ziekenhuis
7,5 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
9,4 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,1 km
Middelbare school
7,7 km
Bekijk woningen in Ysselsteyn

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ysselsteyn

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Ysselsteyn heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
330Eenpersoonshuishoudens
330Huishoudens zonder kinderen
350Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.600 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€39.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
77%van de werkenden is in loondienst
23%van de werkenden is zelfstandig
81%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Ysselsteyn
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Venray

Cijfers van gemeente Venray vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen ▼ 37,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
736
verkopen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€179.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
35 dagen ▼ 51,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
14
verhuringen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.070
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ysselsteyn
1.120
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Ysselsteyn
3.710
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Ysselsteyn

Hoe ziet de woningvoorraad in Ysselsteyn eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 57% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (52%).

Wat kost een koopwoning in Ysselsteyn?

Een koopwoning in Ysselsteyn werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €443.643 (€3.297 per m²).

Wat is de gemiddelde huur in Ysselsteyn?

Een huurwoning in Ysselsteyn kostte gemiddeld €1.531 per maand (€12 per m²).

Hoe is de bevolking van Ysselsteyn samengesteld?

Wijk Ysselsteyn telt 2.340 inwoners. Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Ysselsteyn?

Het woningaanbod in Ysselsteyn is opvallend zuinig: 64% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.120 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Ysselsteyn?

Vanuit Ysselsteyn bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 9,4 km, een basisschool op 1,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen