Venray
Limburg›Venray

Gemeente Venray: wonen, buurtscores & reviews

Gemeente in Limburg

7.8
Bewoners geven Venray een goede beoordelingDeze score komt uit 16 reacties
Bekijk
Venray heeft 44.807 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 19.995 woningen in VenrayMomenteel staan er 218 te koop en 11 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VenrayOp basis van geregistreerde woningen

Venray bevindt zich in de provincie Limburg De gemeente heeft een totaal oppervlakte van 16.500 hectare, waarvan 16.318 hectare land en 182 hectare water is. De gemeente is gecodeerd als GM0984. Het postcodegebied is 5801AA-5863EB.

Inwoners

Venray telt 44.807 inwoners. Hiervan is 50,9% man en 49,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,1%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '25 tot 45 jaar', 23,8% voor '65 jaar of ouder', 13,6% voor '0 tot 15 jaar' en 10,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,2% is ongehuwd, 40,7% is gehuwd, 7,7% is gescheiden en 5,4% is verweduwd. 33.933 inwoners komen uit Nederland, 5.487 komen uit Europa en 5.387 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 20.437 huishoudens in Venray. 35,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,6% huishoudens zonder kinderen en 31,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Venray zijn er 37.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.400, wat €2.800 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.600, wat €1.300 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Venray zijn middelbaar opgeleid. 44,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,2% heeft VMBO of MBO 1 en 26,3% heeft HBO of WO.

Van de 44.807 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 32.709 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Venray ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 9.600 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Venray zijn er 19.995 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €362.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 35% huurwoningen en 65% koopwoningen. Van de woningen is 63% in particulier bezit, 26% in handen van woningcorporaties, 10% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Venray zijn 1970-1980 (21%) en 1950-1970 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Venray. De nieuwste aangeboden woning is Mariushof 24 door InterMakelaars B.V. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Venray.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Venray. De meest recentelijke woning is Kloosterhof 36 aangeboden door Hauzer & Partners Vastgoed Makelaardij op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Venray.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Venray.

Energie

In Venray zijn er 13.181 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (37%), C (20%) en B (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Venray 2.890 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 13% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 920 m³ per jaar 15% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,7 km
Apotheek
2,0 km
Ziekenhuis
3,7 km
Supermarkt
1,3 km
Treinstation
3,9 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
3,0 km
Bekijk woningen in Venray

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 218 koopwoningen Bekijk 11 huurwoningen
Beoordeel Venray

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Wijken in Venray

Kaart van Centrum
8.8CentrumWijk
Kaart van West
8.5WestWijk
Kaart van Brukske
6.0BrukskeWijk
Kaart van Sint Antoniusveld
7.6Sint AntoniusveldWijk
Kaart van Vredepeel
3.6VredepeelWijk
Kaart van Wanssum
8.8WanssumWijk
Kaart van Blitterswijck
BlitterswijckWijk
Kaart van Brabander
BrabanderWijk
Kaart van Castenray
CastenrayWijk
Kaart van Geijsteren
GeijsterenWijk
Kaart van Heide
HeideWijk
Kaart van Landweert
LandweertWijk
Kaart van Leunen
LeunenWijk
Kaart van Merselo
MerseloWijk
Kaart van Oirlo
OirloWijk
Kaart van Oost
OostWijk
Kaart van Oostrum
OostrumWijk
Kaart van Smakt
SmaktWijk
Kaart van Smakterheide
SmakterheideWijk
Kaart van Veltum
VeltumWijk
Kaart van Veulen
VeulenWijk
Kaart van Vlakwater
VlakwaterWijk
Kaart van Ysselsteyn
YsselsteynWijk
7.8
Bewoners geven Venray een goede beoordeling
Deze score komt uit 16 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Venray

Praat mee
9.0
Fred
Samenwonend · Twee-onder-één-kap
Centrum
21-12-2025
Heel gemoedelijk en erg behulpzaam

Iedereen staat voir elkaar klaar

7.6
S
Gezin · Twee-onder-één-kap
St. Antoniusveld
03-11-2025
Prettig en prima

Nette buurt, goede woningen en overzichtelijk. Ook voorzieningen dichtbij. Iets meer natuur is welkom (parkjes bijvoorbeeld). Ook zou de sfeer beter kunnen. Het is niet slecht tussen de buurtbewoners, maar ook niet super gezellig en open.

8.9
Fred pelzer
Samenwonend · Twee-onder-één-kap
Centrum
30-10-2025
Altijd betrokkenheid

Buurtbewoners staan altijd klaar

10
John van Els
Alleenwonend · Overig
Noordwest05-10-2025
goed

Het is een goede buurt

8.0
John van Els
Alleenwonend · Overig
Noordwest11-08-2025
mijn omgeving

Op nummer 2 woont een oudere vrouw die met niemand iets te maken heeft.Op nummer 4 wonen een man en een vrouw die wel met andere buren praten.Op nummer 6 wonen een al wat ouderwordend echtpaar die iedereen wil helpen maar niet altijd de kans krijgt.Op nummer 8 woond de jongste inwoner van de straat.Dat gaat goed.Ik wwon op nummer 10 en wil best wel de anderen helpen als het moet.Op nummer 12 wonen de al wat ouder wordende man en vrouw die niet met iedereen op een goede manier leven,dat is hetzelfde als op nummer 6.Die gaan niet met iedereen op een goede manier om.Op nummer 14 wonen een man en vrouw waarvan de kinderen al het huis uit zijn. Die wonen er goed.En op op nummer 16 wonen een hele Familie die er pas wonen.Dat gaat wel goed.

8.6
Fred pelzer
Samenwonend · Twee-onder-één-kap
Centrum
18-07-2025
Leuke gezellige buurt

Iedereen staat klaar voor elkaar goede contacten met de buren

8.0
Bazelmans
Samenwonend · Tussenwoning
West midden02-04-2025
Laat het mooie groen, groen blijven

Wat jammer is en ik toch nog een keer aan het licht wil brengen, is het weghalen van volkstuintjes... die niemand in de weg lagen omdat alles al van steen is was dir zo fijn zo mooi met onze kleinkinderen al aardbeitjes gepoot maar helaas gemeente beslist weg ermee..... we hebben wel een heel mooi bos op 100 stappen van onze voordeur vandaan vlakwaterbos.... prachtig... maar t groen in de wijken verdwijnt dat is jammer....maar als t gebruikt worst als hondenuitlaatveld dan is dit een gemiste kans... op n mooi stukje groen

9.0
Fred pelzer
Samenwonend · Twee-onder-één-kap
Centrum
08-12-2024
Gezellige buurt en zeer betrokkenheid

Leuke buurt heel veel betrokkenheid aardige buren gemeenschaps gevoel

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
7.342Eenpersoonshuishoudens
6.657Huishoudens zonder kinderen
6.438Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.600 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€39.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% onder landelijk gemiddelde
85%van de werkenden is in loondienst
15%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Venray
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Venray

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€445.813
gemiddeld▼ 2,9%
€437.000
mediaan▲ 7,9%
56 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.257
gemiddeld▼ 3,1%
€3.183
mediaanstabiel

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen ▼ 37,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
736
verkopen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€179.500
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
35 dagen ▼ 51,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
14
verhuringen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.070
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Venray
920
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Venray
2.890
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Venray

Welk type woningen overheerst in Venray?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 57% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Venray?

Een koopwoning in Venray werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €443.643 (€3.297 per m²).

Wat is de huurprijs in Venray?

Een huurwoning in Venray kostte gemiddeld €1.531 per maand (€12 per m²).

Is Venray een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Venray een 7,8 uit 10 op basis van 16 reviews. Vooral op bereikbaarheid (8,4) wordt goed gescoord; onderwijs (7,2) krijgt de laagste beoordeling.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Venray?

Het woningaanbod in Venray is opvallend zuinig: 64% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 920 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Venray?

Vanuit Venray bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,3 km, een huisarts op 1,7 km, een treinstation op 3,9 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Venray?

Op dit moment vind je in Venray 218 koopwoningen en 11 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen