Zandvoort
UtrechtBaarnBaarnZandvoort

Zandvoort, Baarn

Buurt in Baarn

Zandvoort heeft 2.195 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 956 woningen in ZandvoortMomenteel staan er 15 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZandvoortOp basis van geregistreerde woningen

Zandvoort bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Baarn, in de wijk Baarn De buurt heeft een totaal oppervlakte van 36 hectare, waarvan 36 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03080003. Het postcodegebied is 3741AJ-3741WZ.

Inwoners

Zandvoort telt 2.195 inwoners. Hiervan is 49,0% man en 51,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,3%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '65 jaar of ouder', 17,5% voor '25 tot 45 jaar', 14,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,6% is ongehuwd, 41,2% is gehuwd, 9,3% is gescheiden en 5,0% is verweduwd. 1.765 inwoners komen uit Nederland, 140 komen uit Europa en 290 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 965 huishoudens in Zandvoort. 34,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,6% huishoudens zonder kinderen en 34,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zandvoort zijn er 1.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €40.400, wat €3.000 (8%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.900, wat €2.100 (7%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zandvoort zijn middelbaar opgeleid. 40,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 39,1% heeft HBO of WO en 20,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.195 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 1.449 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (76%), terwijl 24% als zelfstandige actief is. In Zandvoort ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 450 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zandvoort zijn er 956 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €492.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 33% huurwoningen en 67% koopwoningen. Van de woningen is 67% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zandvoort zijn 1900-1925 (27%) en 1925-1950 (13%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 8 woningen te koop in Zandvoort. De nieuwste aangeboden woning is Hazelaarhof 7 door Rigter Makelaars | Qualis Eemland. Afgelopen jaar zijn er 3 woningen verkocht in Zandvoort. Een woning werd gemiddeld in 24 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Zandvoort was afgelopen jaar €698.333. Dit is 42% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €492.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.337.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Zandvoort. De meest recentelijke woning is Gaslaan 3 aangeboden door www.vva.amsterdam. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Zandvoort. Een aanbod werd gemiddeld in 5 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Zandvoort was afgelopen jaar €1.800 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €16 per maand.

Energie

In Zandvoort zijn er 965 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (25%), A (22%) en C (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zandvoort 2.870 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 9% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.240 m³ per jaar 27% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
0,8 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
1,2 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
2,4 km
Bekijk woningen in Zandvoort

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zandvoort

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zandvoort heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
330Eenpersoonshuishoudens
305Huishoudens zonder kinderen
330Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.900 P.J.gemiddeld per inwoner7% boven landelijk gemiddelde
€40.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Zandvoort
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zandvoort in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Baarn

Cijfers van wijk Baarn vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€800.278
gemiddeld▲ 56,9%
€575.000
mediaan▲ 12,7%
9 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.423
gemiddeld▼ 6,4%
€4.197
mediaan▼ 11,2%
+33% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
83
verkopen in afgelopen jaar
139 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+33%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
22 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verhuringen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-13%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zandvoort
1.240
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zandvoort
2.870
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zandvoort

Wat kost een koopwoning in Zandvoort?

Een koopwoning in Zandvoort werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €692.265 (€5.381 per m²). Daarmee ligt het 33% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Zandvoort?

Een huurwoning in Zandvoort kostte gemiddeld €1.834 per maand (€18 per m²). Dat is 13% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Zandvoort samengesteld?

Buurt Zandvoort telt 2.195 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%).

Wat zijn de energielabels in Zandvoort?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Zandvoort is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.240 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Zandvoort?

Vanuit Zandvoort bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 1,2 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Zandvoort?

Op dit moment vind je in Zandvoort 15 koopwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk