Zwammerdam Dorp

Zwammerdam Dorp, Alphen aan den Rijn

Buurt in Alphen aan den Rijn

Zwammerdam Dorp heeft 1.015 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 459 woningen in Zwammerdam DorpMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Zwammerdam DorpOp basis van geregistreerde woningen

Zwammerdam Dorp bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Alphen aan den Rijn, in de wijk Zwammerdam De buurt heeft een totaal oppervlakte van 68 hectare, waarvan 62 hectare land en 6 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU04847101. Het postcodegebied is 2471AA-2471XL.

Inwoners

Zwammerdam Dorp telt 1.015 inwoners. Hiervan is 48,8% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (32,0%). De overige leeftijden zijn 24,6% voor '25 tot 45 jaar', 18,7% voor '65 jaar of ouder', 13,3% voor '0 tot 15 jaar' en 11,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,8% is ongehuwd, 42,9% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 4,4% is verweduwd. 865 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 65 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 465 huishoudens in Zwammerdam Dorp. 32,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,3% huishoudens zonder kinderen en 34,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zwammerdam Dorp zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.600, wat €800 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.800, wat €0 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zwammerdam Dorp zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,6% heeft HBO of WO en 24,4% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.015 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 700 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Zwammerdam Dorp ontvangt 21% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 160 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zwammerdam Dorp zijn er 459 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €393.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 41% huurwoningen en 59% koopwoningen. Van de woningen is 59% in particulier bezit, 30% in handen van woningcorporaties en 11% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zwammerdam Dorp zijn 1950-1970 (35%) en 1900-1925 (14%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Zwammerdam Dorp. De nieuwste aangeboden woning is Van Brederodestraat 2 door Drieman Alphen aan den Rijn. Afgelopen jaar zijn er 3 woningen verkocht in Zwammerdam Dorp. Een woning werd gemiddeld in 47 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Zwammerdam Dorp was afgelopen jaar €465.000. Dit is 18% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €393.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.104.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zwammerdam Dorp. De meest recentelijke woning is Kerklaan 11 aangeboden door www.hureninhollandrijnland.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zwammerdam Dorp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zwammerdam Dorp.

Energie

In Zwammerdam Dorp zijn er 473 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (27%), G (18%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zwammerdam Dorp 2.960 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 12% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.200 m³ per jaar 22% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,3 km
Apotheek
3,2 km
Ziekenhuis
3,1 km
Supermarkt
3,1 km
Treinstation
3,5 km
Dagverblijf
2,2 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
6,5 km
Bekijk woningen in Zwammerdam Dorp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zwammerdam Dorp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zwammerdam Dorp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
150Eenpersoonshuishoudens
155Huishoudens zonder kinderen
160Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.800 P.J.gemiddeld per inwoner0% boven landelijk gemiddelde
€36.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zwammerdam Dorp in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Alphen aan den Rijn

Cijfers van gemeente Alphen aan den Rijn vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▼ 56,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
749
verkopen in afgelopen jaar
113 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-8%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
44 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
82
verhuringen in afgelopen jaar
94 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zwammerdam Dorp
1.200
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zwammerdam Dorp
2.960
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zwammerdam Dorp

Hoe ziet de woningvoorraad in Zwammerdam Dorp eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 63% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat kost een koopwoning in Zwammerdam Dorp?

Een koopwoning in Zwammerdam Dorp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €475.834 (€4.216 per m²).

Wat is de gemiddelde huur in Zwammerdam Dorp?

Een huurwoning in Zwammerdam Dorp kostte gemiddeld €1.447 per maand (€17 per m²). Dat is 31% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Zwammerdam Dorp?

Buurt Zwammerdam Dorp telt 1.015 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%).

Wat ligt er op loopafstand in Zwammerdam Dorp?

Vanuit Zwammerdam Dorp bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,1 km, een huisarts op 0,3 km, een treinstation op 3,5 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk