Hoekwoning te koop: Faktorij 45, Alkmaar
KopenAlkmaarHoekwoningenFaktorij 45

Faktorij 45

’t Rak-Noord, Alkmaar

€ 399.000
Buurt ’t Rak-Noord, AlkmaarBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter

Deze hoekwoning aan de Faktorij 45 in Alkmaar staat in een rustige, groene omgeving. Met 108 m² woonoppervlak en een perceel van 165 m² biedt de woning uit 1981 een fijne basis. Het energielabel B is zuinig. De vraagprijs van €399.000 is marktconform voor hoekwoningen in Alkmaar.

Buurt 't Rak-Noord

De buurt 't Rak-Noord wordt door bewoners gewaardeerd om de rust en het groen. Een bewoner zegt: "deze buurt is het einde van een doodlopende straat welke uitmondt in een park. het park heeft een sportvelden, natuurpaden er lopen paarden en schape. het grenst aan een plas waar je in de winter kunt schaatsen en in de zomer zwemmen." Een andere bewoner noemt de geluidsoverlast van buren en festivals. De buurt telt veel gezinnen en eenpersoonshuishoudens, met een gemiddeld inkomen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar en Lidl, beide om de hoek. Ook Dekamarkt en Albert Heijn zijn op loopafstand. Basisschool 't Baeken is twee straten verder, en het Stedelijk Dalton College Alkmaar is ook dichtbij. De gemeente Alkmaar biedt verder voldoende voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via LEYGRAEF Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 399.000
Prijs per m²€ 3.694
Woonoppervlakte108m²
Perceeloppervlakte165m²
Bouwjaar1981
EnergielabelB
Buurt’t Rak-Noord
WijkDe Mare
GemeenteAlkmaar

Locatie

Faktorij 45, Alkmaar

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

9.9
Sijbrand
14-10-2025
rustige buurt in groene omgeving

deze buurt is het einde van een doodlopende straat welke uitmondt in een park. het park heeft een sportvelden, natuurpaden er lopen paarden en schape. het grenst aan een plas waar je in de winter kunt schaatsen en in de zomer zwemmen. het centrum van Alkmaar is 20 minuten fietsen. er zijn voldoende ov lijnen naar het centraal station, het centrum en winkelcentrum de Mare. Het winkelcentrum de Mare is op 1.5 km afstand met veel winkels voor dagelijkse boodschappen maar ook om uitgebreid te winkelen. deze buurt is de ideale buurt om je kinderen op te laten voeden

6.9
Thalissa
01-08-2025
Er worden veel bomen geplant

Veel geluidsoverlast van buren en festivals of kermis in de buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit ’t Rak-Noord

Inwoners2.990
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit ’t Rak-Noord

Woningvoorraad1.388
Gem. WOZ-waarde€ 284.000
Koopwoningen66%
Huurwoningen34%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Vomar
Europaboulevard 463-465
589m
Lidl
Europaboulevard 354
592m
Dekamarkt
Europaplein 56
638m

Scholen

77 binnen 5 km

Rooms Katholieke Basisschool 't Baeken
Basisonderwijs · 262 leerlingen
258m
Stedelijk Dalton College Alkmaar
Voortgezet onderwijs · 968 leerlingen
283m
Openbare Basisschool Liereland
Basisonderwijs · 164 leerlingen
524m

Veelgestelde vragen

Over Faktorij 45, Alkmaar

Welk energielabel heeft Faktorij 45?

De woning aan Faktorij 45 in Alkmaar heeft energielabel B.

Is €399.000 een realistische prijs voor deze hoekwoning?

De vraagprijs van €399.000 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs van €399.313 in de buurt, maar past binnen de bandbreedte van €325.000 tot €434.000. De gemiddelde prijs per m² is €3.868, wat voor deze woning van 108 m² neerkomt op €3.694 per m². Dat is iets lager dan het buurtgemiddelde, dus de prijs is marktconform.

Hoe is de buurt 't Rak-Noord om in te wonen?

De buurt scoort gemiddeld een 8,38 op basis van twee beoordelingen. Bewoners waarderen de rust, het groen en de nabijheid van een park met sportvelden en een plas om te schaatsen of zwemmen. Wel is er melding van geluidsoverlast van buren en festivals. Het is een gezinsvriendelijke buurt met veel eengezinswoningen.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het treinstation van Alkmaar ligt op 3,1 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten met de fiets of een korte busrit. Er zijn voldoende OV-lijnen naar het station, zoals bewoners aangeven.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool 't Baeken ligt op 258 meter, en het Stedelijk Dalton College Alkmaar op 283 meter. Ook Openbare Basisschool Liereland en De Vlieger zijn dichtbij, op respectievelijk 524 en 546 meter.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen 1 km zijn er vijf supermarkten: Vomar (589 m), Lidl (592 m), Dekamarkt (638 m), Albert Heijn (711 m) en Jumbo (843 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat hij redelijk zuinig is. In de buurt hebben alle woningen label C of lager, dus dit is een voordeel. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label G.

LEYGRAAF Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen