Hoekwoning te koop: Frederik Hendriklaan 3, 'S-Gravenhage
KopenDen HaagHoekwoningenFrederik Hendriklaan 3

Frederik Hendriklaan 3

Statenkwartier, Den Haag

€ 1.595.000
Buurt Statenkwartier, 'S-GravenhageBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 303m²
101% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 435m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een statig herenhuis aan de Frederik Hendriklaan

Deze hoekwoning uit 1918 ademt de sfeer van het Statenkwartier: hoge plafonds, royale kamers en een authentiek karakter. Met 303 m² woonoppervlak en een eigen tuin is het een van de grotere woningen in de buurt. De vraagprijs van €1.595.000 ligt 67% boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de omvang en het type woning. Bekijk ook andere hoekwoningen in Den Haag voor een vergelijking.

De buurt: Statenkwartier

Het Statenkwartier is een levendige, diverse buurt met statige oude huizen en brede, boomrijke straten. Twee bewoners geven de buurt gemiddeld een 8,07. Een van hen zegt: "Het is een fantastisch mooie buurt." Een ander noemt het "bruisend wonen" en roemt de mix van talen, de nabijheid van parken en de veiligheid. De buurt telt ruim 10.000 inwoners, met veel gezinnen en een mix van leeftijden. Meer weten? Lees verder over de buurt Statenkwartier.

Leven in de straat

De Frederik Hendriklaan is een bekende winkelstraat, maar het woongedeelte is rustig. Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (435 m) of de Aldi (507 m). Ook zijn er basisscholen en middelbare scholen op loopafstand, zoals De Parachute en het Sint-Maartenscollege. Het strand en het centrum zijn met tram of fiets snel te bereiken. Ontdek meer over de gemeente Den Haag.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Plink Garantiemakelaars. De woning is te vinden op Funda en Huispedia.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt28 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.595.000
Prijs per m²€ 5.264
Woonoppervlakte303m²
Perceeloppervlakte309m²
Bouwjaar1918
EnergielabelE
GemeenteDen Haag

Locatie

Frederik Hendriklaan 3, 'S-Gravenhage

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

7.9
Nout
15-05-2025
Mooi coherent deel van Den Haag

Het is een fantastisch mooie buurt

8.3
Max
09-01-2025
Bruisend wonen in Statenkwartier

Het Statenkwartier is een levendige buurt waar mensen wonen die vele talen spreken. Daardoor is het een zeer diverse groep mensen die er woont. Natuur is dichtbij in de vorm van Parken en Bos. Mooie en echt oude huizen geven het een statig karakter en het geeft sfeer. De straten zijn lang en wijds opgezet met veel bomen. Ik voel me er erg veilig en de grote winkelstraat van de Fred zo dichtbij is perfect! Er wordt ook veel georganiseerd voor buurtbewoners, zowel jong als oud. De straten zijn over het algemeen vrij schoon, soms wat zwerfafval maar niet veel. Ook zijn er veel basisscholen en Middelbare scholen in de buurt. De bereikbaarheid is uitstekend met de tram en bus die zeer frequent rijden en tot laat 's avonds nog uit het centrum of van het strand rijden, heel fijn! Je kan prima zonder auto in deze buurt als stel van 2 personen zonder kinderen. Enig verbeterpunt, meer ruimte is er nodig voor alle fietsen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Statenkwartier

Inwoners10.475
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Statenkwartier

Woningvoorraad5.166
Gem. WOZ-waarde€ 675.000
Koopwoningen58%
Huurwoningen40%

Supermarkten

58 binnen 5 km

Albert Heijn
Frederik Hendriklaan 80
435m
Aldi
Westduinweg 1245
507m
Hoogvliet
Badhuisstraat 401
552m

Veelgestelde vragen

Over Frederik Hendriklaan 3, 'S-Gravenhage

Welk energielabel heeft Frederik Hendriklaan 3?

De woning aan Frederik Hendriklaan 3 in 'S-Gravenhage heeft energielabel E.

Is €1.595.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt 67% boven het buurtgemiddelde van €952.728, maar dat is te verklaren: het woonoppervlak van 303 m² is 91% groter dan het gemiddelde van 159 m² in Statenkwartier. Bovendien is het een hoekwoning, een relatief zeldzaam type in deze buurt. De prijs per m² is met €5.264 iets lager dan het buurtgemiddelde van €6.411, wat de woning relatief gunstig maakt gezien de grootte.

Hoe is de buurt Statenkwartier om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,07 en noemen het "fantastisch mooi" en "bruisend". De straten zijn breed en groen, met veel oude huizen. Er is een mix van nationaliteiten en leeftijden. De winkelstraat (Frederik Hendriklaan) is dichtbij, net als parken. Het voelt veilig en er wordt veel georganiseerd voor bewoners.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel E. Dat betekent dat er relatief hoge stookkosten te verwachten zijn, omdat het huis uit 1918 komt en niet goed geïsoleerd is. In de buurt heeft 42% van de woningen een label D of lager, dus het is niet uitzonderlijk. Een label E vraagt om aandacht voor isolatie en verwarming.

Hoe groot is de tuin en het perceel?

Het perceel is 309 m², waarvan de woning 303 m² beslaat. De tuin is dus relatief klein, maar aanwezig. Het is een hoekwoning, dus er is waarschijnlijk ruimte rondom. Exacte tuinmaten worden niet in de advertentie genoemd.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen en middelbare scholen op loopafstand. Het Sint-Maartenscollege en Gymnasium Novum zijn bekende middelbare scholen in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer?

Wel rijden er trams en bussen in de buurt, zoals bewoners aangeven: "de tram en bus rijden zeer frequent en tot laat 's avonds." De exacte haltes worden niet genoemd.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Statenkwartier werden woningen in de afgelopen periode gemiddeld in 49 dagen verkocht. Dat is relatief snel, wat wijst op een actieve markt. Houd er rekening mee dat dit gemiddelde is en per woning kan verschillen.

Plink Garantiemakelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Bekijk aanbod
Met Quicklane™ genereer je een persoonlijke reactie en mail je die direct naar de aanbieder.
Gevonden op 4 bronnen
Plink Garantiemakelaars
plink.nl
Bekijk
Plink Garantiemakelaars
garantiemakelaars.nl
Bekijk
Plink Garantiemakelaars
funda.nl
Bekijk
Plink Garantiemakelaars
huispedia.nl
Bekijk
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Statenkwartier

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appFrederik Hendriklaan 3, 'S-Gravenhage
Bekijk