Hoekwoning te koop: Henric De Cranestraat 105, Kuinre
KopenSteenwijkerlandHoekwoningenHenric De Cranestraat 105

Henric De Cranestraat 105

Kuinre, Steenwijkerland

€ 585.000
Buurt Kuinre, KuinreBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 240m²
52% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 160 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 50 dagen
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een karakteristiek hoekhuis in Kuinre

Deze hoekwoning uit 1880 ademt historie en karakter. Met 240 m² woonoppervlak op een perceel van 241 m² is het een royale woning voor wie van ruimte houdt. De woning heeft energielabel F, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. Met een vraagprijs van €585.000 is dit de duurste woning in de buurt en ligt de prijs 29% boven het buurtgemiddelde van €454.667. Ter vergelijking: hoekwoningen in Steenwijkerland hebben een gemiddelde prijs per m² van €3.190.

Kuinre: rustig en dorps

Kuinre is een klein dorp met 795 inwoners, waar bijna alle woningen (98%) eengezinswoningen zijn en 86% koopwoningen. De bevolking is gemêleerd, met een mix van gezinnen en ouderen. De omgevingsadressendichtheid is laag (127), wat past bij een landelijke omgeving. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een rustige, dorpsgemeenschap. Meer over de buurt Kuinre.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR, Jumbo of PLUS, al liggen die op 9 tot 10 km afstand, een ritje met de auto is dus nodig. Basisscholen zijn dichterbij: de Burgemeester de Ruiterschool ligt op loopafstand (589 m) en AZS de Wissel op 3,2 km. Het dorp heeft een huisartsenpraktijk op 0,6 km en een restaurant op 0,5 km. De gemeente Steenwijkerland biedt een landelijke omgeving met voorzieningen op afstand.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Huizenlinq Makelaars onroerende zaken.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt4 december 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 585.000
Prijs per m²€ 2.438
Woonoppervlakte240m²
Perceeloppervlakte241m²
Bouwjaar1880
EnergielabelF
BuurtKuinre
WijkKuinre
GemeenteSteenwijkerland

Locatie

Henric De Cranestraat 105, Kuinre

Buurt statistieken

Gegevens uit Kuinre

Inwoners795
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Kuinre

Woningvoorraad355
Gem. WOZ-waarde€ 257.000
Koopwoningen86%
Huurwoningen14%

Supermarkten

0 binnen 5 km

SPAR
Duimstraat 51
9109m
Jumbo
Breestraat 29
9217m
PLUS
Hoofdstraat 5
9671m

Scholen

2 binnen 5 km

Burgemeester de Ruiterschool
Basisonderwijs · 83 leerlingen
589m
AZS de Wissel
Basisonderwijs · 187 leerlingen
3240m

Veelgestelde vragen

Over Henric De Cranestraat 105, Kuinre

Welk energielabel heeft Henric De Cranestraat 105?

De woning aan Henric De Cranestraat 105 in Kuinre heeft energielabel F.

Is €585.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €585.000 ligt 29% boven het gemiddelde van €454.667 in de buurt. Het is de duurste van de 3 koopwoningen die nu te koop staan. De woning is wel 52% groter dan het buurtgemiddelde (240 m² vs 158 m²). Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en de waarde die je hecht aan de royale oppervlakte en het historische karakter.

Wat betekent energielabel F voor mijn woonlasten?

Energielabel F is een van de laagste labels, wat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 66,7% van de woningen label C en 33,3% label D of lager.

Hoe is het woningaanbod in Kuinre?

Er staan momenteel 3 koopwoningen te koop in Kuinre, met prijzen variërend van €319.500 tot €585.000. De gemiddelde vraagprijs is €454.667 en de gemiddelde prijs per m² is €3.190. In de afgelopen periode zijn er 5 woningen verkocht met een gemiddelde prijs van €381.800, die gemiddeld 50 dagen te koop stonden.

Zijn er voorzieningen op loopafstand?

In Kuinre zelf zijn basisvoorzieningen zoals een huisartsenpraktijk (0,6 km), een restaurant (0,5 km) en een bibliotheek (0,7 km) op loopafstand. Voor supermarkten moet je echter naar omliggende dorpen: de dichtstbijzijnde SPAR ligt op 9,1 km. Basisscholen zijn er wel dichtbij: de Burgemeester de Ruiterschool op 0,6 km.

Wat voor type woning is dit en hoe oud is het?

Het is een hoekwoning uit 1880, dus een karakteristiek oud huis met veel historische details. Het woonoppervlak is 240 m² op een perceel van 241 m². Oudere woningen hebben vaak onderhoud nodig, dus het is goed om de staat van het dak, de fundering en het houtwerk te laten controleren.

Hoe is de bereikbaarheid van Kuinre?