Hoekwoning te koop: Herstalsestraat 15, Tilburg
KopenTilburgHoekwoningenHerstalsestraat 15

Herstalsestraat 15

Bouwmeestersbuurt Noord, Tilburg

€ 489.000
Buurt Bouwmeestersbuurt Noord, TilburgBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 124m²
41% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter

Deze hoekwoning uit 1936 heeft een authentieke uitstraling en een flinke oppervlakte van 124 m². Met energielabel B is het een relatief zuinige woning voor de bouwperiode. De vraagprijs van €489.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de ligging. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt is €322.071, maar die woningen zijn gemiddeld 88 m². Bekijk ook het aanbod van hoekwoningen in Tilburg.

Bouwmeestersbuurt Noord

De buurt Bouwmeestersbuurt Noord is een diverse wijk met een mix van bewoners. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners een gemiddeld rapportcijfer van 6,7. Een bewoner zegt: "Rustig wonen... winkels op loopafstand." Een ander noemt het "een diverse buurt" met studenten en voorzieningen. De buurt telt 2.155 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (620) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de AH XL of Aldi, beide om de hoek op 500 meter. Ook PLUS en Coop zijn twee straten verder. Basisschool De Vijf Hoeven zit op loopafstand (273 m), en voor voortgezet onderwijs kun je naar De Rooi Pannen of 2College Jozefmavo. De gemeente Tilburg biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hendriks Makelaardij Tilburg aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 489.000
Prijs per m²€ 3.944
Woonoppervlakte124m²
Perceeloppervlakte107m²
Bouwjaar1936
EnergielabelB
BuurtBouwmeestersbuurt Noord
WijkBouwmeester
GemeenteTilburg

Locatie

Herstalsestraat 15, Tilburg

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

8.0
Tonny
21-11-2025
Rustig wonen

Ben van een dorp naar stad verhuisd..Mooie omgeving..rustig wonen..winkels op loopafstand…is beheerder bereikbaar…er is voor de jeugd ook buiten een afgesloten dmv hek speelveld.

6.5
Tonny Verhoeven
13-09-2025
Rommelig

Veel oudere mensen.Veel buitenlandse mensen die jonger zijn. Veel mensen fie alles laten slingeren. Er zijn genoeg mogelijkheden om het op de juiste manier te verwijderen. Wel groen in de buurt.Elkaar durven aan te spreken op hun gedrag. Is wel mogelijk om door te geven aan wijkmeester

5.5
Koosje
02-02-2023
Een diverse buurt

Een buurt met een diverse bevolkingsgroep. Je vindt hier veel studenten en studentenhuizen. Met de daklozenopvang, een coffeeshop en een park met een duister verleden is er altijd genoeg te zien in de buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Bouwmeestersbuurt Noord

Inwoners2.155
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Bouwmeestersbuurt Noord

Woningvoorraad1.097
Gem. WOZ-waarde€ 273.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

43 binnen 5 km

AH XL
Jan Heijnsstraat 10
512m
Aldi
Jan Heijnsstraat 30
512m
PLUS
Dr. Ahausstraat 1
564m

Scholen

69 binnen 5 km

Basisschool De Vijf Hoeven
Basisonderwijs · 245 leerlingen
273m
De Rooi Pannen Tilburg Vmbo
Voortgezet onderwijs · 945 leerlingen
564m
Basisschool Hasseltse Poorten
Basisonderwijs · 162 leerlingen
581m

Veelgestelde vragen

Over Herstalsestraat 15, Tilburg

Welk energielabel heeft Herstalsestraat 15?

De woning aan Herstalsestraat 15 in Tilburg heeft energielabel B.

Is de prijs van €489.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt 52% boven het buurtgemiddelde van €322.071, maar de woning is met 124 m² ook 41% groter dan het gemiddelde (88 m²). De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.930, wat bij 124 m² neerkomt op €487.320, dicht bij de vraagprijs. Het energielabel B is gunstig vergeleken met 60% van de woningen in de buurt die label D of lager hebben.

Hoe is de buurt Bouwmeestersbuurt Noord?

De buurt is divers met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Bewoners geven een 6,7 als gemiddeld rapportcijfer. Er zijn zowel positieve geluiden over rust en voorzieningen als kritiek op rommeligheid. De buurt heeft een park op loopafstand en een speelveld voor kinderen.

Zijn er winkels en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: AH XL en Aldi op 500 meter, PLUS op 564 meter. Basisschool De Vijf Hoeven zit op 273 meter, en voortgezet onderwijs zoals De Rooi Pannen en 2College Jozefmavo zijn ook dichtbij.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,3 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4.876), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. In de buurt heeft 20% van de woningen label B, 20% label C en 60% label D of lager. Label B is dus bovengemiddeld voor deze buurt.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 7 koopwoningen te koop in de buurt, met een gemiddelde vraagprijs van €322.071. De mediaanprijs is €315.000. De woningmarkt is actief: in de afgelopen periode zijn 9 woningen verkocht met een gemiddelde verkoopprijs van €358.667.