Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Valkenkamp, Stichtse Vecht

Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Valkenkamp en lees buurtdata en bewonersreviews om te beoordelen of deze buurt bij jou past.

1 koopwoning gevonden uit 1 bron
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Valkenkamp, Stichtse Vecht

Valkenkamp is een koopbuurt bij uitstek: 87% van de woningen is in eigendom, slechts 13% wordt verhuurd. Dat merk je aan de samenstelling van de buurt, waar veel eigenaar-bewoners wonen die er bewust voor hebben gekozen. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €415.000, wat duidelijk boven het gemiddelde van de wijk Maarssenbroek uitkomt (€357.000), maar onder het gemeentegemiddelde van Stichtse Vecht als geheel (€455.000). Valkenkamp zit dus in het middensegment van de gemeente.

Op basis van de afgelopen twaalf maanden zijn er 9 woningen verkocht in de buurt, met een gemiddelde verkoopprijs van €482.833. De bandbreedte liep van €459.500 tot €539.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 108 m² kom je uit op een prijs per vierkante meter van circa €4.470. Dat zijn stevige prijzen voor een buurt die niet de allerhoogste bewonerswaardering heeft. Voor het actuele aanbod en de huidige vraagprijzen kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.

Wonen in Valkenkamp, Stichtse Vecht

Valkenkamp is een woonbuurt in Maarssenbroek, een planmatig opgezette wijk ten westen van Maarssen die grotendeels in de jaren zeventig en tachtig is gebouwd. Dat zie je terug in de woningtypen: het zijn overwegend rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, met hier en daar een vrijstaande woning. De straten zijn breed opgezet, er is ruimte voor groen en parkeren, en de buurt heeft het typische karakter van een naoorlogse uitbreidingswijk. Niet spectaculair, maar functioneel en ruim van opzet.

De leeftijdsopbouw vertelt iets over het karakter van Valkenkamp. De grootste groep inwoners is tussen de 45 en 65 jaar (580 personen), gevolgd door de groep 25 tot 45 jaar. Er wonen relatief veel gezinnen met kinderen (340 huishoudens). Dat past bij het type woningen en de voorzieningen in de buurt. Voor gezinnen is de aanwezigheid van basisonderwijs een pluspunt: bewoners beoordelen onderwijs met een 8.0, een van de hoogste deelscores. Ook bereikbaarheid scoort goed met een 8.0.

Qua voorzieningen profiteert Valkenkamp van de ligging in Maarssenbroek. Het winkelcentrum Maarssenbroek, met onder andere een supermarkt, apotheek en diverse winkels, is op fietsafstand. Voor grotere boodschappen of een uitgebreider winkelaanbod is het centrum van Maarssen bereikbaar, net als Utrecht dat op zo'n tien tot vijftien minuten rijden ligt. Via de A2 is Valkenkamp goed verbonden met Utrecht en Amsterdam. Het openbaar vervoer scoort hoog bij bewoners: busverbindingen richting station Maarssen en Utrecht Centraal maken de buurt ook zonder auto goed bereikbaar.

Eerlijk gezegd is Valkenkamp geen buurt die iedereen enthousiast maakt. De totale bewonersscore staat op 6.0 uit 10, gebaseerd op reviews op de buurtpagina van Valkenkamp. Veiligheid, gemeenschap, groen, huisvesting en schoonheid scoren allemaal een 5.0. Bewoner Carla schrijft: "Veel politie in de wijk. Bewoners die vinden het normaal dat er een badje, barbecue midden op het doorgaande pad staat, dat je er niet eens normaal langs kan." Ze noemt de buurt ronduit een achterstandswijk, al is ze blij met haar directe buren. Dat soort feedback is waardevol voor wie overweegt hier een woning te kopen: de sociale cohesie en de leefomgeving zijn punten om serieus te nemen.

Vergeleken met zusterbuurten als Fazantenkamp en Boomstede heeft Valkenkamp een vergelijkbaar karakter, maar de bewonerservaringen kunnen per straat sterk verschillen. Ook Reigerskamp en Zwanenkamp zijn buurten in dezelfde wijk die het vergelijken waard zijn als je in dit deel van Stichtse Vecht wilt wonen. De gemeente zelf heeft informatie over wonen en voorzieningen op de website van Stichtse Vecht.

Voor wie is een koophuis in Valkenkamp interessant?

Valkenkamp spreekt vooral gezinnen aan die ruimte zoeken tegen een prijs die iets onder het gemeentegemiddelde ligt, maar wel boven het wijkgemiddelde. De aanwezige basisscholen en de ruime woningopzet maken de buurt aantrekkelijk voor gezinnen met kinderen. Starters zullen het lastig vinden: met verkoopprijzen vanaf circa €460.000 is de instapdrempel hoog. Doorstromers die al eigen vermogen hebben opgebouwd, staan sterker. Wie twijfelt over kopen, kan ook kijken naar huurwoningen in Valkenkamp, al is het huuraanbod beperkt gezien het lage aandeel huurwoningen. Houd rekening met een beperkt aanbod op jaarbasis: er worden gemiddeld minder dan tien woningen per jaar verkocht, dus snel handelen is verstandig.

Wat bewoners zeggen over Valkenkamp

De gemiddelde bewonersscore voor Valkenkamp is 6.0 uit 10. Bereikbaarheid (8.0) en onderwijs (8.0) zijn de uitschieters naar boven. Veiligheid, groen en gemeenschap scoren elk een 5.0. Bewoner Carla omschrijft de buurt als een achterstandswijk en noemt overlast op doorgaande paden en een gevoel van sociale controle. Tegelijk geeft ze aan blij te zijn met haar directe buren, wat laat zien dat ervaringen per straat kunnen verschillen. Lees alle beoordelingen en bekijk de volledige buurtdata op de overzichtspagina van Valkenkamp.

Koopwoningen vergelijken in en rond Valkenkamp

Op Buurtje.nl vind je koopwoningen in Valkenkamp gecombineerd met bewonersreviews, buurtscores en demografische data, informatie die je bij andere platforms niet op één plek vindt. Zo kun je eerst beoordelen of de buurt bij je past, voordat je een bezichtiging inplant. Wil je breder zoeken? Bekijk dan het aanbod in de hele wijk via koopwoningen in Maarssenbroek, of verken andere wijken zoals Maarssen en Breukelen. Voor een volledig overzicht van het aanbod in de gemeente, zie koopwoningen in Stichtse Vecht.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Valkenkamp?

De gemiddelde koopprijs in Valkenkamp lag het afgelopen jaar op €482.833, op basis van 9 verkochte woningen. De bandbreedte liep van €459.500 tot €539.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 108 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €4.470. Dat is een stuk hoger dan het wijkgemiddelde van Maarssenbroek, maar iets onder het gemeentegemiddelde van Stichtse Vecht.

Wat is de WOZ-waarde in Valkenkamp?

De gemiddelde WOZ-waarde in Valkenkamp bedraagt €415.000. Dat ligt boven het gemiddelde van de wijk Maarssenbroek (€357.000), maar onder het gemeentegemiddelde van Stichtse Vecht (€455.000). Valkenkamp bevindt zich daarmee in het middensegment van de gemeente.

Hoe is het wonen in Valkenkamp?

Valkenkamp is een planmatig opgezette woonbuurt in Maarssenbroek met veel rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren zeventig en tachtig. De buurt heeft een functioneel karakter met ruime straten en parkeergelegenheid. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 6.0 uit 10. Bereikbaarheid en onderwijs worden positief beoordeeld, terwijl veiligheid en leefomgeving lager scoren.

Is Valkenkamp geschikt voor gezinnen met kinderen?

Ja, de buurt heeft een duidelijk gezinsprofiel: 340 huishoudens met kinderen en een groot aandeel bewoners tussen de 45 en 65 jaar. Bewoners beoordelen het onderwijs in de buurt met een 8.0, wat wijst op de aanwezigheid van goede basisscholen in de omgeving. De ruime woningtypen passen goed bij gezinnen die meer ruimte zoeken. Starters zullen vanwege de hoge instapprijs moeite hebben om een woning te kopen in Valkenkamp.

Hoe is de bereikbaarheid van Valkenkamp?

Bereikbaarheid is de sterkste troef van Valkenkamp: bewoners geven dit een 8.0. Via de A2 is Utrecht in ongeveer tien tot vijftien minuten te bereiken. Busverbindingen richting station Maarssen en Utrecht Centraal maken de buurt ook goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Voor dagelijkse boodschappen is het winkelcentrum Maarssenbroek op fietsafstand.

Welk type woningen staan te koop in Valkenkamp?

Het aanbod bestaat voornamelijk uit rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen, gebouwd in de jaren zeventig en tachtig. Vrijstaande woningen komen incidenteel voor. Het gemiddelde woonoppervlak van recent verkochte woningen is 108 m². Appartementen kopen in Valkenkamp is minder gangbaar; de buurt bestaat grotendeels uit grondgebonden woningen. Het totale woningbestand telt 738 woningen, waarvan 87% koopwoning is.

Hoe veilig is het in Valkenkamp?

Veiligheid is een aandachtspunt in Valkenkamp. Bewoners beoordelen dit onderdeel met een 5.0 uit 10. Een bewoner beschrijft de buurt als een achterstandswijk en noemt een zichtbare politieaanwezigheid. Ervaringen verschillen per straat en per directe woonomgeving. Wie overweegt een woning te kopen in Valkenkamp, doet er verstandig aan de buurt op verschillende momenten van de dag te bezoeken en bewonersreviews te lezen voor een realistisch beeld.

Ervaringen uit Valkenkamp
Voldoende · 1 bewoner
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
6.0
Carla
Samenwonend · Tussenwoning
22-08-2024
Achterstandswijk

Veel politie in de wijk.Bewoners die vinden het normaal dat er een badje, barbecue midden op het doorgaande pad staat,dat je er niet eens normaal langs kan.Buren die alles de hele dag in de gaten houden.Gelukkig ben ik blij met de beide buren.

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk