Tussenwoning te koop: Nieuwland 24, Hoorn
KopenHoornTussenwoningenNieuwland 24

Nieuwland 24

Binnenstad - Buurt 10 03, Hoorn

€ 1.200.000
Buurt Binnenstad - Buurt 10 03, HoornBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 214m²
206% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 306m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning in hartje Hoorn

Deze tussenwoning uit 1740 ademt historie. Met 214 m² woonoppervlak is het een royale woning, midden in de oude binnenstad. De vraagprijs van €1.200.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Vergelijk het met andere tussenwoningen in Hoorn om een beeld te krijgen.

De buurt: Binnenstad - Buurt 10 03

Deze buurt is het kloppende historische centrum van Hoorn. Het is een levendige mix van winkels, horeca en wonen. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De buurt telt 915 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een gemiddelde leeftijd rond de 25-45 jaar. Bekijk de buurt Binnenstad - Buurt 10 03 voor meer cijfers.

Leven in de straat

De dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Albert Heijn (op 2 minuten lopen) of Ekoplaza (op 4 minuten). Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals Het Ooievaarsnest en De Rank, beide op loopafstand. Het treinstation van Hoorn ligt op 5 minuten lopen. De gemeente Hoorn biedt een compacte stad met alle voorzieningen dichtbij.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via WESTFRIES GOED Makelaars & Taxateurs aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.200.000
Prijs per m²€ 5.607
Woonoppervlakte214m²
Perceeloppervlakte131m²
Bouwjaar1740
BuurtBinnenstad - Buurt 10 03
WijkBinnenstad
GemeenteHoorn

Locatie

Nieuwland 24, Hoorn

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad - Buurt 10 03

Inwoners915
Mannen50%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad - Buurt 10 03

Woningvoorraad569
Gem. WOZ-waarde€ 312.000
Koopwoningen37%
Huurwoningen63%

Supermarkten

18 binnen 5 km

Albert Heijn
Grote Noord 57-59
306m
Ekoplaza
Stationsweg 10-15
393m
Albert Heijn
Van Dedemstraat 19
607m

Scholen

14 binnen 5 km

Het Ooievaarsnest
Basisonderwijs · 137 leerlingen
2529m
Christelijke Basisschool De Rank
Basisonderwijs · 262 leerlingen
2616m
TVH Montessorischool de Flierefluiter
Basisonderwijs · 92 leerlingen
2757m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwland 24, Hoorn

Is €1.200.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.200.000 is fors, maar de woning is met 214 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 70 m². In de buurt is de gemiddelde verkoopprijs van woningen €666.900, maar die zijn gemiddeld 70 m². De prijs per m² van deze woning is ongeveer €5.607, terwijl het buurtgemiddelde voor koopwoningen €16.571 per m² is. Dat lijkt laag, maar dat komt doordat er maar één woning in de verkoop is. De prijs lijkt marktconform voor een monumentaal pand van deze omvang.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in het centrum van Hoorn, op loopafstand van het treinstation (400 meter). Dat is ongeveer 5 minuten lopen. De binnenstad is autoluw, maar parkeren kan in de buurt.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 50% van de woningen label C en 50% label D of lager. Omdat het een monument uit 1740 betreft, is het verstandig om te informeren naar de isolatiemogelijkheden. Let op: energielabel-percentages in de buurt zeggen niets over het label van deze woning.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde zijn Het Ooievaarsnest (2529 meter), Christelijke Basisschool De Rank (2616 meter) en TVH Montessorischool de Flierefluiter (2757 meter). Dat is ongeveer 30 minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs is de afstand 0,9 km.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 278 misdrijven geregistreerd. Het exacte aantal per type of de trend is niet bekend. Het is een stedelijke omgeving met veel horeca en winkels, wat invloed kan hebben op de veiligheid. Vraag bij de gemeente naar de actuele cijfers.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt stonden woningen gemiddeld 105 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijk gemiddelde, maar het gaat om een klein aantal verkochte woningen (10). Voor deze specifieke woning is de verkooptijd nog niet bekend.