Tussenwoning te koop: Plantsoen 23, Leiden
KopenLeidenTussenwoningenPlantsoen 23

Plantsoen 23

Levendaal-Oost, Leiden

€ 1.425.000
Buurt Levendaal-Oost, LeidenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 249m²
168% groter dan gemiddeld in de buurt
Dekamarkt op 187m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
41% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in hartje Leiden

Deze tussenwoning aan het Plantsoen 23 ademt historie en karakter. Met een woonoppervlak van 249 m² en een bouwjaar van 1895 is het een royale woning in een geliefde buurt. De prijs van €1.425.000 is aan de hoge kant, maar past bij de unieke combinatie van formaat en locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Leiden ligt lager, maar deze woning is uitzonderlijk ruim.

Levendaal-Oost: levendig en centraal

De buurt Levendaal-Oost is een levendige, dichtbevolkte wijk in de Leidse binnenstad. Met een omgevingsadressendichtheid van 5642 is het zeer stedelijk. Een bewoner zegt: 'Fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt.' De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen, en de woningvoorraad bestaat voor een kwart uit koopwoningen.

Dagelijks leven om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Dekamarkt, of vijf minuten naar Hoogvliet. Ook Albert Heijn en Ekoplaza zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Lorentzschool of Basisschool St. Joseph, beide op tien minuten lopen. Het treinstation is op 1,3 km, dus ook met het OV ben je snel weg. De gemeente Leiden biedt een rijke mix van cultuur en voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder De Wekker Makelaardij Leiden B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt25 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.425.000
Prijs per m²€ 5.723
Woonoppervlakte249m²
Perceeloppervlakte143m²
Bouwjaar1895
BuurtLevendaal-Oost
WijkBinnenstad-Zuid
GemeenteLeiden

Locatie

Plantsoen 23, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.8
TB
21-08-2024
Levendig en gezellig

Fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Levendaal-Oost

Inwoners2.895
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Levendaal-Oost

Woningvoorraad1.484
Gem. WOZ-waarde€ 412.000
Koopwoningen25%
Huurwoningen75%

Supermarkten

41 binnen 5 km

Dekamarkt
Levendaal 140
187m
Hoogvliet
Levendaal 20
504m
Albert Heijn
Hooigracht 85
726m

Scholen

86 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena)
Voortgezet onderwijs · 795 leerlingen
346m
Bonaventura Agora Leiden
Voortgezet onderwijs · 1464 leerlingen
464m
Bonaventura College Burggravenlaan
Voortgezet onderwijs · 498 leerlingen
477m

Veelgestelde vragen

Over Plantsoen 23, Leiden

Is €1.425.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €533.600, maar dat komt doordat deze woning met 249 m² veel groter is dan de gemiddelde 93 m² in de buurt. Het is de duurste van de 10 koopwoningen die nu in Levendaal-Oost te koop staan. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking, die je zelf kunt beoordelen.

Hoe is de buurt Levendaal-Oost om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk en levendig, met veel voorzieningen op loopafstand. Bewoners geven een 8,75 als gemiddelde score en noemen het een 'fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt'. Het is een dichtbevolkte wijk met veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.