Levendaal-Oost
Zuid-HollandLeidenBinnenstad-ZuidLevendaal-Oost

Levendaal-Oost, Leiden – “Levendig en gezellig”

Buurt in Leiden

8.8
Bewoners geven Levendaal-Oost een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Levendaal-Oost heeft 2.895 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.484 woningen in Levendaal-OostMomenteel staan er 26 te koop en 5 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Levendaal-OostOp basis van geregistreerde woningen

Levendaal-Oost bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Leiden, in de wijk Binnenstad-Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 19 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05460003. Het postcodegebied is 2311ER-2311PB.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.8. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Levendig en gezellig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Levendaal-Oost telt 2.895 inwoners. Hiervan is 45,1% man en 54,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (40,8%). De overige leeftijden zijn 29,0% voor '15 tot 25 jaar', 16,4% voor '45 tot 65 jaar', 9,7% voor '65 jaar of ouder' en 4,1% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 78,6% is ongehuwd, 13,3% is gehuwd, 5,9% is gescheiden en 2,1% is verweduwd. 1.825 inwoners komen uit Nederland, 560 komen uit Europa en 515 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.135 huishoudens in Levendaal-Oost. 74,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 18,5% huishoudens zonder kinderen en 7,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Levendaal-Oost zijn er 2.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.900, wat €500 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.900, wat €3.100 (10%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Levendaal-Oost zijn hoogopgeleid. 61,3% heeft HBO of WO, 32,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 5,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.895 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 1.940 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Levendaal-Oost ontvangt 13% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 250 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Levendaal-Oost zijn er 1.484 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €412.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 75% huurwoningen en 25% koopwoningen. Van de woningen is 25% in particulier bezit, 23% in handen van woningcorporaties en 52% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Levendaal-Oost zijn 1700-1900 (49%) en 1980-1990 (15%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 10 woningen te koop in Levendaal-Oost. De nieuwste aangeboden woning is Levendaal 90 door Geurts Makelaars, Hypotheken en Verzekeringen. Afgelopen jaar zijn er 57 woningen verkocht in Levendaal-Oost. Een woning werd gemiddeld in 57 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Levendaal-Oost was afgelopen jaar €477.807. Dit is 16% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €412.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.138.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Levendaal-Oost. De meest recentelijke woning is Hogewoerd 53B aangeboden door Roommatch. Het afgelopen jaar zijn er 50 woningen verhuurd in Levendaal-Oost. Een aanbod werd gemiddeld in 29 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Levendaal-Oost.

Energie

In Levendaal-Oost zijn er 1.473 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (34%), C (21%) en F (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Levendaal-Oost 2.140 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 19% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.000 m³ per jaar 2% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Spilsteeg
  • Barbarasteeg
  • Jan van Houtkade
  • Sint Jorissteeg
  • Geregracht
  • Levendaal
  • Wielmakersteeg
  • Gortestraat
  • Utrechtse Veer
  • Korevaarstraat
  • Hoge Rijndijk
  • Lambertushof
  • Cathrijnestraat
  • Cananefatenpoort
  • 4e Binnenvestgracht
  • Haverstraat
  • Oranjeboomstraat
  • Dwars Bolwerkstraat
  • Kaardesteeg
  • Bolwerkstraat
  • Plantagelaan
  • Gerestraat
  • Plantsoen
  • Rijnstraat
  • Hogewoerd
  • Nieuwebrugsteeg
  • Pakhuisstraat
  • Plantage
  • Koenesteeg
  • Tevelshof
  • Kraaierstraat
  • Bethlehemshof
  • Watersteeg
  • Veerstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
3,2 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
1,3 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
1,0 km
Bekijk woningen in Levendaal-Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Levendaal-Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.8
Bewoners geven Levendaal-Oost een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Levendaal-Oost

Praat mee
8.8
TB
Student · Tussenwoning
21-08-2024
Levendig en gezellig

Fijne veilige buurt waar alles binnen handbereik ligt.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.585Eenpersoonshuishoudens
395Huishoudens zonder kinderen
155Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.900 P.J.gemiddeld per inwoner10% boven landelijk gemiddelde
€36.900 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Levendaal-Oost
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Levendaal-Oost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Levendaal-Oost

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€456.600
gemiddeld▲ 9,5%
€399.000
mediaan▲ 10,1%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.851
gemiddeld▼ 6,1%
€5.163
mediaan▼ 20,6%
-10% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
59 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
55
verkopen in afgelopen jaar
81 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-10%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
12
verhuringen in afgelopen jaar
77 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-2%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Levendaal-Oost
1.000
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Levendaal-Oost
2.140
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Levendaal-Oost

Welk type woningen overheerst in Levendaal-Oost?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 51% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (65%).

Hoe duur zijn huizen in Levendaal-Oost?

Een koopwoning in Levendaal-Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €466.545 (€6.180 per m²). Daarmee ligt het 10% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 10%.

Wat is de huurprijs in Levendaal-Oost?

Een huurwoning in Levendaal-Oost kostte gemiddeld €2.059 per maand (€28 per m²).

Wie wonen er in Levendaal-Oost?

Buurt Levendaal-Oost telt 2.895 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (41%). Opvallend: 74% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Levendaal-Oost?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Levendaal-Oost is minder zuinig: 28% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.000 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Levendaal-Oost?

Vanuit Levendaal-Oost bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,3 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,3 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Levendaal-Oost?

Op dit moment vind je in Levendaal-Oost 26 koopwoningen en 5 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk