Tussenwoning te koop: Zeilmakerslaan 16, De Meern
KopenUtrechtTussenwoningenZeilmakerslaan 16

Zeilmakerslaan 16

De Meern-Zuid, Utrecht

€ 500.000
Buurt De Meern-Zuid, De MeernBekijk buurt
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een rustige tussenwoning in De Meern

Deze tussenwoning aan de Zeilmakerslaan in De Meern heeft een woonoppervlak van 83 m² en een perceel van 110 m². Het energielabel C betekent dat je rekening kunt houden met gemiddelde stookkosten. De woning uit 1978 is solide gebouwd en biedt een fijne basis. Met een vraagprijs van €500.000 is deze woning scherp geprijsd vergeleken met andere tussenwoningen in Utrecht.

De Meern-Zuid: een rustige, groene buurt

De woning ligt in buurt De Meern-Zuid, een rustige wijk met veel eengezinswoningen. De buurt telt ruim 6500 inwoners, waarvan een groot deel in gezinnen woont. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt is groen en kindvriendelijk, met een park of plantsoen op loopafstand.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn op 615 meter of de Jumbo op 629 meter, allebei om de hoek. Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals Openbare Daltonschool Apollo 11 op 339 meter en Openbare Montessori basisschool de Meander op 547 meter. De gemeente Utrecht biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Wij Makelaardij. De vraagprijs is marktconform voor de buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 500.000
Prijs per m²€ 6.024
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte110m²
Bouwjaar1978
EnergielabelC
BuurtDe Meern-Zuid
WijkVleuten-De Meern
GemeenteUtrecht

Locatie

Zeilmakerslaan 16, De Meern

Buurt statistieken

Gegevens uit De Meern-Zuid

Inwoners6.510
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit De Meern-Zuid

Woningvoorraad2.739
Gem. WOZ-waarde€ 502.000
Koopwoningen70%
Huurwoningen30%

Supermarkten

25 binnen 5 km

Albert Heijn
Mereveldplein 13
615m
Jumbo
Mereveldplein 3
629m
PLUS
Molenpolder 116-118
1237m

Scholen

69 binnen 5 km

Openbare Daltonschool Apollo 11
Basisonderwijs · 303 leerlingen
339m
Openbare Montessori basisschool de Meander
Basisonderwijs · 173 leerlingen
547m
Koningin Beatrixschool
Basisonderwijs · 210 leerlingen
579m

Veelgestelde vragen

Over Zeilmakerslaan 16, De Meern

Welk energielabel heeft Zeilmakerslaan 16?

De woning aan Zeilmakerslaan 16 in De Meern heeft energielabel C.

Is €500.000 een realistische prijs voor deze woning?

Ja, de vraagprijs van €500.000 is marktconform. In de buurt De Meern-Zuid ligt de gemiddelde verkoopprijs van woningen rond de €534.722, en de mediaanvraagprijs is €589.000. Deze woning is met 83 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 119 m², wat de lagere prijs verklaart. De prijs per m² is ongeveer €6.024, wat iets hoger is dan het buurtgemiddelde van €4.701 per m².

Hoe is de buurt De Meern-Zuid om in te wonen?

De Meern-Zuid is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. Er wonen veel gezinnen en ouderen. De buurt heeft een park op loopafstand en voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn dichtbij. Het is een veilige buurt met relatief weinig misdrijven.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Deze woning heeft energielabel C. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet extreem laag. In de buurt heeft 20% van de woningen label C, 40% label B en 20% label A. Het is dus een gemiddeld label voor de omgeving.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Openbare Daltonschool Apollo 11 op 339 meter, gevolgd door Openbare Montessori basisschool de Meander op 547 meter en Koningin Beatrixschool op 579 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je rekenen op ongeveer 3 kilometer afstand.

Hoe is het openbaar vervoer in De Meern?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 3,3 kilometer afstand. Dat is goed te doen met de fiets.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt De Meern-Zuid stonden woningen gemiddeld 37 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is een normale tot korte verkooptijd, wat aangeeft dat de buurt gewild is. Er zijn momenteel 3 woningen te koop in de buurt.

Wij Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar