Twee-onder-één-kap te koop: Jurgensstraat 19, Purmerend
KopenPurmerend2-onder-1-kapwoningenJurgensstraat 19

Jurgensstraat 19

Purmer-Zuid/Zuid, Purmerend

€ 795.000
Buurt Purmer-Zuid/Zuid, PurmerendBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 147m²
147m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
33% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een ruime twee-onder-één-kapwoning in een rustige buurt

Deze woning aan de Jurgensstraat 19 in Purmerend ademt ruimte en rust. Met 147 vierkante meter woonoppervlak en een perceel van 360 vierkante meter is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1997 is goed onderhouden en heeft een energielabel A, wat duidt op een zuinige woning. De prijs van €795.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van twee onder een kapwoningen in Purmerend.

Purmer-Zuid/Zuid: een groene, gezinsvriendelijke buurt

De buurt Purmer-Zuid/Zuid is een rustige wijk met veel groen. Van de woningen is 87% eengezinswoning en 72% is koop, wat bijdraagt aan een stabiele woonomgeving. De buurt telt ruim 6900 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (121 misdrijven) en een park op loopafstand (0,4 km).

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

In de straat is het doordeweeks rustig. Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn (op 925 meter) of Vomar (932 meter), beide op loopafstand. Ook PLUS is met 1,6 km goed bereikbaar. Voor kinderen zijn er basisscholen in de buurt: Openbare Basisschool De Delta Beethoven (368 meter) en Kindcentrum De Vlieger (796 meter). Het voortgezet onderwijs is verder weg, op 4 km. De gemeente Purmerend biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Overbeek Makelaars o.g. Purmerend BV aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 795.000
Prijs per m²€ 5.408
Woonoppervlakte147m²
Perceeloppervlakte360m²
Bouwjaar1997
BuurtPurmer-Zuid/Zuid
WijkPurmer-Zuid
GemeentePurmerend

Locatie

Jurgensstraat 19, Purmerend

Buurt statistieken

Gegevens uit Purmer-Zuid/Zuid

Inwoners6.980
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Purmer-Zuid/Zuid

Woningvoorraad2.874
Gem. WOZ-waarde€ 416.000
Koopwoningen72%
Huurwoningen28%

Supermarkten

17 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Burgplein 5-6
925m
Vomar
Van Burgplein 12
932m
PLUS
Zwanebloem 4
1593m

Scholen

42 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Delta Beethoven
Basisonderwijs · 132 leerlingen
368m
Kindcentrum De Vlieger
Basisonderwijs · 399 leerlingen
796m
Waterland College - iHub onderwijs (voorh. Altra)
Speciaal onderwijs · 107 leerlingen
1109m

Veelgestelde vragen

Over Jurgensstraat 19, Purmerend

Is de prijs van €795.000 marktconform voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in Purmer-Zuid/Zuid is €796.250, maar de mediaan ligt op €535.000. Dat betekent dat er een groot prijsverschil is tussen woningen. Deze woning is met 147 m² en een perceel van 360 m² bovengemiddeld groot, wat de hogere prijs verklaart. De gemiddelde prijs per m² is €4.570, dus voor deze woning kom je op €5.408 per m², iets boven het gemiddelde.

Hoe is de buurt Purmer-Zuid/Zuid om in te wonen?

Het is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen (87%) en koopwoningen (72%). Er wonen veel gezinnen en ouderen. Het park ligt op 0,4 km, ideaal om te wandelen. Het aantal misdrijven is laag (121), wat bijdraagt aan een veilig gevoel. De stedelijkheidsgraad is 2 (sterk stedelijk), maar met een omgevingsadressendichtheid van 1.714 voelt het niet te druk.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Delta Beethoven zit op 368 meter en Kindcentrum De Vlieger op 796 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar het centrum van Purmerend, op 4 km afstand. Er is ook een school voor voortgezet speciaal onderwijs op 1,1 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Purmerend ligt op 2,7 km afstand. Dat is ongeveer 10 minuten fietsen of 35 minuten lopen. Vanaf daar kun je naar Amsterdam en andere steden reizen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 85,7% van de koopwoningen label A en 14,3% label A+. Je kunt dus lage energiekosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. Albert Heijn en Vomar zitten beide op ongeveer 900 meter, PLUS op 1,6 km. Voor een grotere keuze kun je naar het centrum van Purmerend, op 2,5 km.