Twee-onder-één-kap te koop: Steenberg 64, Bocholtz
Verkocht onder voorbehoud

Steenberg 64

Bocholtz, Simpelveld

€ 324.500
Buurt Bocholtz, BocholtzBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 129m²
129m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Bocholtz

Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Steenberg 64 in Bocholtz ademt de sfeer van een dorpse woonwijk. Met 129 m² woonoppervlak en een perceel van 330 m² biedt de woning uit 1971 een flinke dosis leefruimte. De vraagprijs van €324.500 is marktconform voor een twee onder een kapwoningen in Simpelveld.

Bocholtz: dorpse rust met gemengde geluiden

Bocholtz is een dorp waar de rust regeert, maar bewoners zijn verdeeld over de leefbaarheid. Een bewoner zegt: "Rustige en dorpse omgeving, aardige mensen en ook behulpzaam. Er is alleen niet veel hier in het dorp." Een ander is kritischer: "Al bijna 30 jaar wonend in Bocholtz, maar met elk voorbijgaand jaar, gaat het dorp achteruit." Op basis van drie beoordelingen scoort de buurt een 6,88. De bevolking bestaat voor een groot deel uit 45-plussers, en het aandeel koopwoningen is 65%. Meer over de buurt lees je op de buurtpagina van Bocholtz.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS, die om de hoek ligt op 655 meter. Basisschool Bocholtz is ook op loopafstand, twee straten verder. Voor uitgebreidere voorzieningen of een avondje uit ben je aangewezen op de omliggende dorpen. De gemeente Simpelveld is verantwoordelijk voor het onderhoud van de openbare ruimte.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Adviesgroep Somers & Brabant B.V. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 324.500
Prijs per m²€ 2.516
Woonoppervlakte129m²
Perceeloppervlakte330m²
Bouwjaar1971
EnergielabelG
BuurtBocholtz
WijkBocholtz
GemeenteSimpelveld

Locatie

Steenberg 64, Bocholtz

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

7.1
Margery
23-11-2025
Dorps rustig

Rustige en dorpse omgeving, aardige mensen en ook behulpzaam. Er is alleen niet veel hier in het dorp. De plus, frituur, kapsalon, paar café meer niet

6.3
Bocheserjong
07-02-2025
Achtergestelde gemeente

Al bijna 30 jaar wonend in Bocholtz, maar met elk voorbijgaand jaar, gaat het dorp achteruit. De gemeente Simpelveld stelt ondanks het grotere formaat van Bocholtz, altijd Simpelveld voorop. Weinig tot geen nieuwe woningen, 0 voorzieningen buiten een verwaarloosde supermarkt en wat afhaal tentjes, groen wordt matig onderhouden en er wordt niks gedaan aan de verloedering van sommige wijken.

7.3
Timo
18-12-2024
Het plein van plezier

Altijg leuk en gezellig

Buurt statistieken

Gegevens uit Bocholtz

Inwoners4.135
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Bocholtz

Woningvoorraad2.122
Gem. WOZ-waarde€ 230.000
Koopwoningen65%
Huurwoningen35%

Supermarkten

9 binnen 5 km

PLUS
Gasthof 2
655m
PLUS
Kloosterplein 27
2076m
Aldi
Marktstraat 1
2183m

Scholen

8 binnen 5 km

Basisschool Bocholtz
Basisonderwijs · 305 leerlingen
766m
Basisschool de Meridiaan
Basisonderwijs · 323 leerlingen
2648m
Basisschool de Spoorzoeker
Basisonderwijs · 289 leerlingen
3711m

Veelgestelde vragen

Over Steenberg 64, Bocholtz

Welk energielabel heeft Steenberg 64?

De woning aan Steenberg 64 in Bocholtz heeft energielabel G.

Is €324.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €324.500 ligt dicht bij de mediaanprijs van €325.000 voor koopwoningen in Bocholtz. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €2.279, wat voor deze woning van 129 m² neerkomt op ongeveer €2.515 per m². Dat is iets boven het buurtgemiddelde, maar de woning heeft een ruim perceel van 330 m². De prijs is marktconform.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het laagste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 20% van de koopwoningen een A-label, maar deze woning scoort aan de onderkant. Het is goed om te weten dat je na aankoop kunt investeren in isolatie om het label te verbeteren.

Hoe is het voorzieningenniveau in Bocholtz?

Bocholtz heeft een PLUS-supermarkt op loopafstand (655 meter) en een basisschool om de hoek. Voor een restaurant of bibliotheek ben je ook dichtbij. Maar voor grotere boodschappen, voortgezet onderwijs of een treinstation moet je reizen: het dichtstbijzijnde station is 8 km verderop. Bewoners geven aan dat er weinig voorzieningen zijn, zoals een frituur en een paar cafés.

Hoe lang staan woningen in Bocholtz gemiddeld te koop?

In de afgelopen periode stonden verkochte woningen in Bocholtz gemiddeld 81 dagen te koop. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde. De woningmarkt in de buurt is niet oververhit; er staan momenteel 5 koopwoningen te koop, waarvan deze er één is.

Zijn er veel gezinnen in de buurt?

In Bocholtz wonen relatief veel ouderen: 1130 inwoners zijn 65 jaar of ouder, tegen 495 kinderen onder de 15. Het aantal huishoudens met kinderen (595) is lager dan huishoudens zonder kinderen (710). De buurt is dus niet specifiek gezinsgericht, maar er wonen wel gezinnen.