Vrijstaande woning te koop: Baron Rengersweg 3, Ballum
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmelandVrijstaande woningenBaron Rengersweg 3

Baron Rengersweg 3

Ballum, Ameland

€ 410.000
Buurt Ballum, BallumBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 137m²
137m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Rust en ruimte op Ameland

Deze vrijstaande woning aan de Baron Rengersweg 3 in Ballum ademt de sfeer van het eilandleven. Met 137 m² woonoppervlak en een ruime tuin van 520 m² is er volop plek om tot rust te komen. Het huis uit 1970 heeft energielabel C en staat te koop voor € 410.000. Vergeleken met andere vrijstaande woningen in Ameland is de prijs marktconform.

Ballum: dorps leven op het eiland

Ballum is een klein dorp met zo'n 430 inwoners, waar het rustig wonen is. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en het overgrote deel is koop. De buurt Ballum heeft een lage stedelijkheidsgraad, met een omgevingsadressendichtheid van 140. Het dorp heeft een gemengde bevolking, van jong tot oud.

Dagelijks leven in de straat

De Baron Rengersweg ligt in het hart van Ballum. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR, die om de hoek zit. Ook de PLUS is op fietsafstand. Kinderen kunnen naar de Openbare Basisschool 't Ienster, twee straten verder. Voor voortgezet onderwijs moet je naar het vasteland, maar de basisscholen in de buurt zijn goed bereikbaar. De gemeente Ameland biedt een compleet voorzieningenniveau voor een eiland.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt10 maart 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 410.000
Prijs per m²€ 2.993
Woonoppervlakte137m²
Perceeloppervlakte520m²
Bouwjaar1970
EnergielabelC
BuurtBallum
WijkWijk 00
GemeenteAmeland

Locatie

Baron Rengersweg 3, Ballum

Buurt statistieken

Gegevens uit Ballum

Inwoners430
Mannen53%
Vrouwen47%

Supermarkten

2 binnen 5 km

SPAR
Strandweg 2
102m
PLUS
Olfert Pieter Lapstraat 4
3398m
SPAR
Torenstraat 7
5487m

Scholen

3 binnen 5 km

Openbare Basisschool 't Ienster
Basisonderwijs · 25 leerlingen
196m
Openbare Basisschool De Schakel
Basisonderwijs · 35 leerlingen
3280m
Christelijke Basisschool Koningin Wilhelmina
Basisonderwijs · 55 leerlingen
3453m

Veelgestelde vragen

Over Baron Rengersweg 3, Ballum

Welk energielabel heeft Baron Rengersweg 3?

De woning aan Baron Rengersweg 3 in Ballum heeft energielabel C.

Is € 410.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning in Ballum?

De vraagprijs van € 410.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 137 m² met een perceel van 520 m² in Ballum. De woning heeft energielabel C, wat betekent dat de energiekosten gemiddeld zijn. Vergelijkbare woningen in de buurt worden voor vergelijkbare bedragen aangeboden.

Hoe is het wonen in Ballum?

Ballum is een rustig dorp op Ameland met ongeveer 430 inwoners. Het is een hechte gemeenschap met veel eengezinswoningen. De voorzieningen zijn beperkt maar aanwezig: een supermarkt, basisschool en huisartsenpraktijk zijn op loopafstand. Voor uitgebreidere voorzieningen moet je naar het vasteland.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 41 kilometer afstand. Dit is het station op het vasteland, dus voor treinreizen ben je aangewezen op de veerboot en een overstap.