Vrijstaande woning te koop: Dorpsstraat 7, Akersloot
15 uur geleden ontdekt

Dorpsstraat 7

Akersloot Oost, Castricum

€ 340.000
Buurt Akersloot Oost, AkerslootBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Albert Heijn op 268m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning met karakter

Deze vrijstaande woning aan de Dorpsstraat in Akersloot heeft een authentieke uitstraling met een bouwjaar van 1930. Met een woonoppervlak van 68 m² is het compact, maar het perceel van 687 m² biedt veel buitenruimte. De vraagprijs van €340.000 ligt aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde, wat het een opvallend aanbod maakt. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Castricum.

Buurt Akersloot Oost

Akersloot Oost is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen. De meeste woningen zijn koopwoningen (85%) en het is er relatief rustig met een stedelijkheidsgraad van 4 (niet stedelijk). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de buurt kenmerkt zich door een mix van gezinnen en ouderen. Meer over de buurt Akersloot Oost.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Albert Heijn, om de hoek op 268 meter. Ook zijn er twee basisscholen op loopafstand: Kindcentrum Rembrandt (268 m) en Kindcentrum De Brug (506 m). Het dorp heeft een dorps karakter met voorzieningen zoals een restaurant en bibliotheek op loopafstand. De gemeente Castricum biedt daarnaast ruime natuurgebieden.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Brantjes Makelaars Heemskerk op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 340.000
Prijs per m²€ 5.000
Woonoppervlakte68m²
Perceeloppervlakte687m²
Bouwjaar1930
EnergielabelG
BuurtAkersloot Oost
WijkAkersloot
GemeenteCastricum

Locatie

Dorpsstraat 7, Akersloot

Buurt statistieken

Gegevens uit Akersloot Oost

Inwoners1.680
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Akersloot Oost

Woningvoorraad683
Gem. WOZ-waarde€ 505.000
Koopwoningen85%
Huurwoningen15%

Supermarkten

13 binnen 5 km

Albert Heijn
Raadhuisweg 3
268m
Albert Heijn
Vuurbaak 1
2815m
Dekamarkt
Berkenlint 3
3155m

Scholen

24 binnen 5 km

Kindcentrum Rembrandt
Basisonderwijs · 154 leerlingen
268m
Kindcentrum De Brug
Basisonderwijs · 224 leerlingen
506m
Kindcentrum De Kerkuil
Basisonderwijs · 391 leerlingen
2638m

Veelgestelde vragen

Over Dorpsstraat 7, Akersloot

Welk energielabel heeft Dorpsstraat 7?

De woning aan Dorpsstraat 7 in Akersloot heeft energielabel G.

Is de prijs van €340.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs van €340.000 ligt 45% onder de gemiddelde vraagprijs van €617.000 in Akersloot Oost. De woning is echter kleiner (68 m²) dan het buurtgemiddelde (140 m²). De prijs per m² is met €5.000 relatief hoog, maar het ruime perceel van 687 m² en de lage absolute prijs maken het een opvallend aanbod.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het minst zuinige label. Dat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten, vooral in een woning uit 1930. In de buurt heeft 60% van de koopwoningen een beter energielabel (A of A+). Het is goed om rekening te houden met isolerende maatregelen.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is 687 m², wat ruim is voor een vrijstaande woning. Dit biedt mogelijkheden voor een tuin, eventueel uitbouw of andere buitenactiviteiten. De exacte indeling en mogelijkheden zijn afhankelijk van de ligging en bestemmingsplannen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: Kindcentrum Rembrandt (268 m) en Kindcentrum De Brug (506 m). Voor voortgezet onderwijs moet je naar Limmen of Castricum, op ongeveer 6,9 km afstand.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 6,6 km afstand (Castricum of Heiloo). Voor dagelijkse ritten ben je waarschijnlijk aangewezen op de auto of fiets.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Akersloot Oost stonden de afgelopen periode 5 koopwoningen te koop met een gemiddelde verkooptijd van 34 dagen. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve markt. De huidige woning staat te koop voor €340.000, wat onder het gemiddelde ligt.

Brantjes Makelaars Heemskerk
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar