Vrijstaande woning te koop: Drachtster Heawei 38A, De Veenhoop
KopenSmallingerlandVrijstaande woningenDrachtster Heawei 38A

Drachtster Heawei 38A

De Veenhoop, Smallingerland

€ 1.695.000
Buurt De Veenhoop, De VeenhoopBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A++++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 450m²
450m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand landgoed in De Veenhoop

Deze vrijstaande woning uit 1932 ligt in het buitengebied van De Veenhoop, een klein dorp in Friesland. Met 450 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 28.845 m² is het een plek waar rust en ruimte de boventoon voeren. De woning is energielabel A++++, wat betekent dat hij zeer zuinig is. De vraagprijs van €1.695.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaal en kwaliteit van dit object. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Smallingerland.

De buurt De Veenhoop

De Veenhoop is een rustige buurt met 255 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar oud is. Het is een plek waar veel gezinnen wonen en de sfeer is dorps en gemoedelijk. De omgeving is groen en waterrijk. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer van 3 misdrijven per jaar. Lees meer over de buurt De Veenhoop.

Leven in de straat

Het dagelijks leven speelt zich af in de omliggende dorpen. Voor boodschappen kun je terecht bij de SPAR op 3,5 km afstand, of bij Poiesz op 4 km. De dichtstbijzijnde basisschool is Christelijke Basisschool De Arke, op 3,1 km. Voor het voortgezet onderwijs moet je naar Drachten, op 9,8 km. Het treinstation ligt op 12,4 km, dus een auto is hier onmisbaar. De gemeente Smallingerland biedt voorzieningen op afstand, maar de rust is er onbetaalbaar.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Kruidenier Recreatie Bedrijfsmakelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.695.000
Prijs per m²€ 3.767
Woonoppervlakte450m²
Perceeloppervlakte28845m²
Bouwjaar1932
EnergielabelA++++
BuurtDe Veenhoop
WijkBuitengebied West
GemeenteSmallingerland

Locatie

Drachtster Heawei 38A, De Veenhoop

Buurt statistieken

Gegevens uit De Veenhoop

Inwoners255
Mannen51%
Vrouwen51%

Supermarkten

2 binnen 5 km

SPAR
Buorren 13
3507m
Poiesz
Nijewei 60
4047m
Jumbo
Eems 30
5974m

Scholen

4 binnen 5 km

Christelijke Basisschool De Arke
Basisonderwijs · 119 leerlingen
3116m
obs de Finneblom
Basisonderwijs · 119 leerlingen
4359m
Christelijke Basisschool Bij de Boarne
Basisonderwijs · 105 leerlingen
4454m

Veelgestelde vragen

Over Drachtster Heawei 38A, De Veenhoop

Welk energielabel heeft Drachtster Heawei 38A?

De woning aan Drachtster Heawei 38A in De Veenhoop heeft energielabel A++++.

Is €1.695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.695.000 is aan de hoge kant, maar gezien de enorme oppervlakte van 450 m² en het perceel van 28.845 m² is het niet onredelijk. Het energielabel A++++ is een groot pluspunt. Vergelijkbare vrijstaande woningen in de regio zijn vaak kleiner. Of de prijs marktconform is, hangt af van wat je zoekt: voor een uniek landgoed in een rustige omgeving is dit een serieuze optie.

Hoe is de bereikbaarheid van De Veenhoop?

De Veenhoop ligt afgelegen in het buitengebied van Smallingerland. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 12,4 km afstand. Een auto is noodzakelijk voor dagelijkse verplaatsingen.

Zijn er scholen in de buurt?

De dichtstbijzijnde basisschool is Christelijke Basisschool De Arke op 3,1 km. Binnen 5 km zijn er vier basisscholen. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Drachten, op 9,8 km. Dat is een flinke afstand, dus een schoolbus of eigen vervoer is nodig.

Wat voor onderhoud vergt een woning uit 1932?

Een woning uit 1932 kan verouderde installaties hebben, maar deze woning heeft energielabel A++++, wat duidt op goede isolatie en moderne voorzieningen. Vraag de makelaar om een onderhoudsrapport.

Hoe is de veiligheid in De Veenhoop?

De Veenhoop is een zeer veilige buurt. In de CBS-data staan slechts 3 misdrijven geregistreerd voor de hele buurt. Dat is extreem laag. De bewoners zijn vooral gezinnen en ouderen, wat bijdraagt aan een rustige en veilige sfeer.

Zijn er winkels en voorzieningen in de buurt?

De dichtstbijzijnde supermarkt is SPAR op 3,5 km. Andere opties zijn Poiesz op 4 km en Jumbo op 6 km. Voor dagelijkse boodschappen moet je dus de auto pakken. Een restaurant vind je op 1,3 km.