Vrijstaande woning te koop: Draversdyk 9, Rien
Verkocht onder voorbehoud

Draversdyk 9

Rien, Súdwest-Fryslân

€ 650.000
Buurt Rien, RienBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 204m²
204m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Vrijstaande woning in Rien

Deze vrijstaande woning uit 1914 staat in het rustige Rien, een dorp in de gemeente Súdwest-Fryslân. Met 204 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 7310 m² is er volop ruimte. De woning heeft energielabel F, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €650.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale opzet. Bekijk ook andere vrijstaande woningen in Súdwest-Fryslân.

Buurt Rien

Rien is een kleine buurt met ongeveer 100 inwoners. Het is er rustig en landelijk, met veel oudere bewoners: 40% is 65 jaar of ouder. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de sfeer is ongetwijfeld dorps en gemoedelijk. De buurt Rien is dunbevolkt, met een omgevingsadressendichtheid van 24 adressen per km².

Leven in de straat

In Rien zelf zijn geen supermarkten, maar op vijf kilometer afstand vind je twee winkels: Poiesz en Jumbo. Voor dagelijkse boodschappen moet je dus een stukje rijden. Basisschool SBS De Romte is om de hoek, op 681 meter lopen. Andere basisscholen, zoals Christelijke Basisschool De Foareker, liggen op twee tot drie kilometer. De gemeente Súdwest-Fryslân biedt verder voorzieningen zoals een huisartsenpraktijk op 3,4 km en een treinstation op 7,9 km.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Lelyveld Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 650.000
Prijs per m²€ 3.186
Woonoppervlakte204m²
Perceeloppervlakte7310m²
Bouwjaar1914
EnergielabelF
BuurtRien
WijkLittenseradiel
GemeenteSúdwest-Fryslân

Locatie

Draversdyk 9, Rien

Buurt statistieken

Gegevens uit Rien

Inwoners100
Mannen55%
Vrouwen50%

Supermarkten

2 binnen 5 km

Poiesz
Legedyk 30
4390m
Jumbo
Terp 11
4758m
Poiesz
De Dobbe 1
5640m

Scholen

7 binnen 5 km

SBS De Romte
Basisonderwijs · 26 leerlingen
681m
Christelijke Basisschool De Foareker
Basisonderwijs · 58 leerlingen
2474m
Sint Bonifacius Kindcentrum Reahûs
Basisonderwijs · 44 leerlingen
2507m

Veelgestelde vragen

Over Draversdyk 9, Rien

Welk energielabel heeft Draversdyk 9?

De woning aan Draversdyk 9 in Rien heeft energielabel F.

Is €650.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €650.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in Rien, maar het perceel van 7310 m² is uitzonderlijk groot. Er zijn geen vergelijkbare woningen in de buurt om direct mee te vergelijken. Of de prijs marktconform is, hangt af van wat je over hebt voor de rust en ruimte.

Wat betekent energielabel F voor mijn energiekosten?

Energielabel F is onzuinig. De woning is slecht geïsoleerd, waardoor je hoge stookkosten kunt verwachten. Een verbouwing kan het label verbeteren, maar dat kost geld.

Hoe is het leven in Rien voor dagelijkse voorzieningen?

Rien is een klein dorp. De dichtstbijzijnde supermarkt (Poiesz) ligt op 4,4 km, dus je hebt een auto nodig voor boodschappen. Basisschool SBS De Romte is op loopafstand (681 m), maar voortgezet onderwijs is pas op 8,6 km. Het is er rustig, maar voorzieningen zijn beperkt.