Vrijstaande woning te koop: Garewei 1, Ljussens

Garewei 1

Verspreide huizen Lioessens, Noardeast-Fryslân

€ 1.095.000
Buurt Verspreide huizen Lioessens, LjussensBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 894m²
894m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het Friese landschap

Aan de rand van het dorp, omringd door weilanden, staat deze vrijstaande woning uit 1850. Het huis ademt karakter met een flinke oppervlakte van 894 m² en een perceel van maar liefst 4620 m². De woning is energielabel C, wat voor een monumentaal pand redelijk zuinig is. Met een vraagprijs van €1.095.000 is dit een forse investering, maar voor wie op zoek is naar een uniek landgoed in Friesland is het een marktconform aanbod vergeleken met andere vrijstaande woningen in Noardeast-Fryslân.

De buurt: Verspreide huizen Lioessens

De woning staat in de buurt Verspreide huizen Lioessens, een rustige, landelijke omgeving met slechts 75 inwoners. Het is een plek waar je elkaar kent: veel huishoudens bestaan uit gezinnen met kinderen. De sfeer is er kalm en dorps, ver weg van de stadse drukte. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage bevolkingsdichtheid en veel groen om je heen.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen ben je het dichtst bij de PLUS, op twee straten verder (ruim twee kilometer). Ook zijn er basisscholen in de buurt: 'Skoalle mei de Bibel De Griffel' ligt om de hoek, op nog geen vijf minuten lopen. Andere scholen, zoals de Christelijke Basisschool Wrâldwizer, zijn wat verder weg. De gemeente Noardeast-Fryslân biedt een landelijk karakter met voorzieningen op rijafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Roos Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt15 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.095.000
Prijs per m²€ 1.225
Woonoppervlakte894m²
Perceeloppervlakte4620m²
Bouwjaar1850
EnergielabelC
BuurtVerspreide huizen Lioessens
WijkAnjum - Noordoost
GemeenteNoardeast-Fryslân

Locatie

Garewei 1, Ljussens

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Lioessens

Inwoners75
Mannen53%
Vrouwen53%

Supermarkten

1 binnen 5 km

PLUS
Buorfinne 1
2208m
Poiesz
De Houtduif 1
7673m
Albert Heijn
Koophandel 7
8344m

Scholen

4 binnen 5 km

Skoalle mei de Bibel 'De Griffel'
Basisonderwijs · 69 leerlingen
366m
Christelijke Basisschool Wrâldwizer
Basisonderwijs · 118 leerlingen
2489m
Christelijke Basisschool De Eker
Basisonderwijs · 109 leerlingen
2514m

Veelgestelde vragen

Over Garewei 1, Ljussens

Welk energielabel heeft Garewei 1?

De woning aan Garewei 1 in Ljussens heeft energielabel C.

Is €1.095.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.095.000 is aan de hoge kant, maar past bij een vrijstaande woning met een perceel van 4620 m² en een woonoppervlak van 894 m² in een landelijke omgeving. Vergelijkbare woningen in de regio zijn schaars, dus de prijs is marktconform voor wie op zoek is naar een uniek object met veel grond.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in een rustig buitengebied. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 18,6 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto. De dichtstbijzijnde grote supermarkt (PLUS) is op 2,2 km, goed te doen met de fiets of auto.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1850?

Een monumentale woning uit 1850 vergt doorgaans meer onderhoud dan een nieuwbouwhuis. Denk aan periodiek schilderwerk, dakonderhoud en mogelijk aanpassingen aan isolatie of installaties.