Vrijstaande woning te koop: Heerlenerweg 26, Sittard

Heerlenerweg 26

Kollenberg-Park Leyenbroek, Sittard-Geleen

€ 999.000
Buurt Kollenberg-Park Leyenbroek, SittardBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 243m²
44% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Sittard

Deze vrijstaande woning aan de Heerlenerweg 26 ademt ruimte en rust. Met 243 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 1850 m² is er volop plek voor een gezin of wie graag veel binnen- en buitenruimte heeft. Het energielabel A+ is uitzonderlijk zuinig voor een woning uit 1956. De vraagprijs van €999.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit van deze woning. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt is €432.033, maar die woningen zijn gemiddeld 169 m². Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Sittard-Geleen.

De buurt Kollenberg-Park Leyenbroek

De woning ligt in de buurt Kollenberg-Park Leyenbroek, een groene wijk met veel eengezinswoningen. De buurt telt ruim 3300 inwoners, waarvan een aanzienlijk deel 65 jaar of ouder is. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. De omgeving is matig stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 1478 adressen per km².

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de PLUS op 927 meter, of bij de Albert Heijn op 1,6 km. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals KC Carré op 471 meter en KC de Loft op 927 meter. Het voortgezet onderwijs is op 1,4 km afstand. Het treinstation van Sittard ligt op 2 km. De gemeente Sittard-Geleen biedt een mix van stedelijke voorzieningen en groen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via FYN Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 999.000
Prijs per m²€ 4.111
Woonoppervlakte243m²
Perceeloppervlakte1850m²
Bouwjaar1956
EnergielabelA+
BuurtKollenberg-Park Leyenbroek
WijkSittard
GemeenteSittard-Geleen

Locatie

Heerlenerweg 26, Sittard

Buurt statistieken

Gegevens uit Kollenberg-Park Leyenbroek

Inwoners3.370
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Kollenberg-Park Leyenbroek

Woningvoorraad1.864
Gem. WOZ-waarde€ 437.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

24 binnen 5 km

PLUS
Peterstraat 15
927m
Albert Heijn
Walstraat 71
1670m
SPAR express
Windraak 24A
1670m

Scholen

34 binnen 5 km

KC Carré
Basisonderwijs · 406 leerlingen
471m
KC de Loft
Basisonderwijs · 79 leerlingen
927m
Openbare Basisschool aan de Meule
Basisonderwijs · 225 leerlingen
1208m

Veelgestelde vragen

Over Heerlenerweg 26, Sittard

Welk energielabel heeft Heerlenerweg 26?

De woning aan Heerlenerweg 26 in Sittard heeft energielabel A+.

Is de prijs van €999.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs is fors hoger dan het buurtgemiddelde van €432.033, maar deze woning is ook uitzonderlijk groot: 243 m² woonoppervlak en een perceel van 1850 m². De gemiddelde oppervlakte in de buurt is 169 m². Daarnaast heeft de woning een zeer zuinig energielabel A+. De prijs per m² is ongeveer €4.111, terwijl het buurtgemiddelde €2.917 per m² is. Het is een uniek object in het duurdere segment.

Hoe is het energielabel A+ tot stand gekomen bij een bouwjaar van 1956?

Het energielabel A+ is uitzonderlijk voor een woning uit 1956. Dit betekent dat er aanzienlijke investeringen zijn gedaan in isolatie, verwarming en mogelijk duurzame energieopwekking, zoals zonnepanelen of een warmtepomp. In de buurt heeft geen enkel ander koopaanbod label A+, dus deze woning springt eruit op energiegebied.

Wat voor onderhoud vraagt een vrijstaande woning uit 1956?

Een woning uit 1956 kan specifieke aandachtspunten hebben, zoals verouderde leidingen of fundering. Omdat het energielabel A+ is, zijn de isolatie en installaties waarschijnlijk al gemoderniseerd. De woning heeft een groot perceel van 1850 m², dus tuinonderhoud is een factor om rekening mee te houden.

Hoe groot is de tuin en is deze onderhoudsintensief?

Het perceel is 1850 m², wat zeer ruim is. De exacte indeling van de tuin is niet bekend, maar een perceel van deze omvang vraagt doorgaans regelmatig onderhoud, zoals maaien, snoeien en onkruid wieden. Als je van tuinieren houdt, biedt het veel mogelijkheden. Wil je weinig onderhoud, dan kun je de tuin deels laten verstenen of aanleggen met beplanting die weinig zorg nodig heeft.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. KC Carré zit op 471 meter, KC de Loft op 927 meter en Openbare Basisschool aan de Meule op 1,2 km. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 1,4 km. Ook zijn er kinderdagverblijven in de omgeving, zoals op 700 meter.