Vrijstaande woning te koop: Mariastraat 11, Mariahout
Onder optie
KopenLaarbeekVrijstaande woningenMariastraat 11

Mariastraat 11

Mariahout, Laarbeek

€ 320.000
Buurt Mariahout, MariahoutBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Ruim woonoppervlak van 348m²
348m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaande woning met een groot perceel

Deze vrijstaande woning aan de Mariastraat 11 in Mariahout ademt rust en ruimte. Met 348 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 2430 m² is er volop plek voor een gezin of wie van tuinieren houdt. Het bouwjaar 1972 geeft de woning een solide basis, en de vraagprijs van € 320.000 is marktconform voor een vrijstaand huis in deze omgeving. Vergelijk ook andere vrijstaande woningen in Laarbeek.

Mariahout: een dorpse gemeenschap

Mariahout is een klein dorp in de gemeente Laarbeek, met een hechte gemeenschap. De buurt telt ruim 1100 inwoners, waarvan een groot deel tussen de 45 en 65 jaar oud is. Het is een rustige woonplek, ver van de stedelijke drukte. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: bijna alle woningen zijn eengezinswoningen en 85% is koop.

Het dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Jumbo op 2,3 km afstand, of bij de PLUS op 3,8 km. Voor de kinderen is Basisschool Bernadette om de hoek, op 450 meter lopen. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op 400 meter. Voor de middelbare school moeten ze wel iets verder, naar Commanderij College op 3,8 km. Het dorp heeft een restaurant op 500 meter.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via vb&t Nieuwbouwmakelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 320.000
Prijs per m²€ 920
Woonoppervlakte348m²
Perceeloppervlakte2430m²
Bouwjaar1972
BuurtMariahout
WijkMariahout
GemeenteLaarbeek

Locatie

Mariastraat 11, Mariahout

Buurt statistieken

Gegevens uit Mariahout

Inwoners1.120
Mannen51%
Vrouwen50%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Jumbo
Dorpsstraat 54A
2331m
PLUS
Piet van Thielplein 30
3771m
Jumbo
Heuvelplein 73
4104m

Scholen

8 binnen 5 km

Basisschool Bernadette
Basisonderwijs · 135 leerlingen
448m
De Sprankel
Basisonderwijs · 247 leerlingen
2575m
Basisschool 'T Otterke
Basisonderwijs · 156 leerlingen
3607m

Veelgestelde vragen

Over Mariastraat 11, Mariahout

Is € 320.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

Ja, voor een vrijstaande woning met 348 m² woonoppervlak en een perceel van 2430 m² in Mariahout is € 320.000 een marktconforme prijs. Het bouwjaar 1972 betekent dat je rekening moet houden met onderhoud, maar de ruime opzet en het perceel maken het aantrekkelijk. Vergelijk met andere vrijstaande woningen in de regio om een goed beeld te krijgen.

Hoe is de bereikbaarheid van Mariahout?

Mariahout is een rustig dorp in de gemeente Laarbeek. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 11,7 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De omgevingsadressendichtheid is laag (191), wat past bij het landelijke karakter. Voor dagelijkse boodschappen zijn er supermarkten op 2,3 km (Jumbo) en 3,8 km (PLUS).

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1972?

Een woning uit 1972 kan vragen om onderhoud aan bijvoorbeeld dak, kozijnen, installaties en isolatie. Het energielabel is niet bekend, maar oudere woningen hebben vaak minder goede isolatie. De ruime tuin van 2430 m² vraagt ook onderhoud.