Vrijstaande woning te koop: Marsweg 2, Wijster

Marsweg 2

Wijster, Midden-Drenthe

€ 650.000
Buurt Wijster, WijsterBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 213m²
213m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met karakter

Deze vrijstaande woning uit 1948 staat in het rustige Wijster, een dorp waar de tijd wat langzamer lijkt te gaan. Met 213 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 1660 m² is er volop ruimte. De woning heeft energielabel D, wat voor een huis van deze leeftijd redelijk is. De vraagprijs van €650.000 is aan de hoge kant, maar past bij de royale afmetingen en de schaarste aan vrijstaande woningen in Midden-Drenthe.

Wijster: een dorp met rust en ruimte

Wijster is een kleine kern in de gemeente Midden-Drenthe, met zo'n 770 inwoners. Het is een plek waar veel eengezinswoningen staan en waar het aandeel koopwoningen hoog is (81%). De bevolking is gemengd: gezinnen met kinderen, ouderen en alleenstaanden wonen er door elkaar. De omgeving is landelijk, met een lage stedelijkheidsgraad. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een rustige, groene wijk.

Het dagelijks leven in Wijster

Voor de dagelijkse boodschappen moet je iets verder rijden: de dichtstbijzijnde supermarkt (Aldi) ligt op ruim 5 km. Gelukkig zijn er wel scholen om de hoek. Basisschool IKC Zuiderenk zit op 500 meter lopen. Ook een kinderdagverblijf is vlakbij, op 400 meter. Voor een restaurant of een kop koffie hoef je niet ver: op 400 meter zit een eetgelegenheid. Het treinstation is op 5,8 km, dus voor een treinreis ben je even onderweg.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Hup & Fidom Makelaars en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt12 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 650.000
Prijs per m²€ 3.052
Woonoppervlakte213m²
Perceeloppervlakte1660m²
Bouwjaar1948
EnergielabelD
BuurtWijster
WijkWijster
GemeenteMidden-Drenthe

Locatie

Marsweg 2, Wijster

Buurt statistieken

Gegevens uit Wijster

Inwoners770
Mannen53%
Vrouwen48%

Supermarkten

0 binnen 5 km

Aldi
Ventweg Zuid 1
5021m
Jumbo
Ventweg Zuid 3
5029m
Albert Heijn
Weversstraat 3
5227m

Scholen

5 binnen 5 km

IKC Zuiderenk
Basisonderwijs · 82 leerlingen
499m
Kindcentrum Drijber
Basisonderwijs · 34 leerlingen
3321m
IKC G.A. de Ridder
Basisonderwijs · 348 leerlingen
4819m

Veelgestelde vragen

Over Marsweg 2, Wijster

Welk energielabel heeft Marsweg 2?

De woning aan Marsweg 2 in Wijster heeft energielabel D.

Is €650.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €650.000 is aan de hoge kant voor een vrijstaande woning in Wijster. Het huis heeft een groot perceel van 1660 m² en een woonoppervlak van 213 m², wat de prijs deels verklaart. Er zijn geen vergelijkbare woningen in de buurt om direct mee te vergelijken, maar voor een woning uit 1948 met energielabel D is het een stevige prijs.

Hoe is de bereikbaarheid van Wijster?

Wijster ligt in een landelijk gebied in Midden-Drenthe. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 5,8 km afstand. Openbaar vervoer is beperkt; een auto is eigenlijk noodzakelijk voor dagelijkse verplaatsingen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er is een basisschool op loopafstand: IKC Zuiderenk op 500 meter. Ook een kinderdagverblijf zit op 400 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je naar Hoogeveen of Beilen, op ongeveer 5 km afstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is D. Dat is gemiddeld voor een woning uit 1948. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet zo laag als bij nieuwbouwwoningen met label A. Het is goed om te weten dat je met label D mogelijk recht hebt op subsidies voor isolatie.

Hoe groot is het perceel en de tuin?

Het perceel is 1660 m², wat zeer ruim is. De woning staat op een groot stuk grond. De exacte indeling van de tuin is niet bekend, maar er is volop mogelijkheid voor groen en privacy.

Zijn er winkels in de buurt?

De dichtstbijzijnde supermarkten (Aldi, Jumbo, Albert Heijn) liggen op ruim 5 km afstand in Hoogeveen of Beilen. Voor dagelijkse boodschappen ben je dus aangewezen op de auto. In Wijster zelf zijn geen winkels.

Hup & Fidom Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar