Vrijstaande woning te koop: Rijndijk 300, Hazerswoude-Rijndijk

Rijndijk 300

Zonneveld, Alphen aan den Rijn

€ 1.795.000
Buurt Zonneveld, Hazerswoude-RijndijkBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 313m²
313m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een vrijstaand monument aan de Rijndijk

Deze vrijstaande woning uit 1890 ademt karakter en geschiedenis. Met 313 m² woonoppervlak en een perceel van 960 m² is er volop ruimte voor een gezin dat van rust en ruimte houdt. De woning ligt aan de Rijndijk, een karakteristieke weg langs de Rijn, en biedt een unieke woonbeleving. Met een vraagprijs van €1.795.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een dergelijk object in deze staat en omgeving is dat marktconform. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Alphen aan den Rijn voor vergelijking.

De buurt Zonneveld

De woning staat in de buurt Zonneveld, een rustige woonwijk in Hazerswoude-Rijndijk. De buurt telt ruim 2.200 inwoners en kent een mix van gezinnen en ouderen. Het is een groene omgeving met veel eengezinswoningen. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (31 incidenten) en goede voorzieningen binnen handbereik.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo en Hoogvliet, beide op loopafstand (om de hoek). Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, zoals Openbare Basisschool JPF Steyaert (twee straten verder) en Samenwerkingsschool MeerWaarde (vijf minuten lopen). De gemeente Alphen aan den Rijn biedt daarnaast ruime mogelijkheden voor recreatie en cultuur.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van der Kooij Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.795.000
Prijs per m²€ 5.735
Woonoppervlakte313m²
Perceeloppervlakte960m²
Bouwjaar1890
BuurtZonneveld
WijkHazerswoude-Rijndijk
GemeenteAlphen aan den Rijn

Locatie

Rijndijk 300, Hazerswoude-Rijndijk

Buurt statistieken

Gegevens uit Zonneveld

Inwoners2.285
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Jumbo
Da Costasingel 34-36
593m
Hoogvliet
Willem Kloosstraat 66
645m
Lidl
Baronie 86
3814m

Scholen

37 binnen 5 km

Openbare Basisschool JPF Steyaert
Basisonderwijs · 144 leerlingen
304m
Samenwerkingsschool MeerWaarde
Basisonderwijs · 301 leerlingen
466m
Katholieke Basisschool De Tweeklank
Basisonderwijs · 249 leerlingen
673m

Veelgestelde vragen

Over Rijndijk 300, Hazerswoude-Rijndijk

Is €1.795.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.795.000 is fors, maar past bij een vrijstaande woning van 313 m² met een perceel van 960 m² en een bouwjaar van 1890. Dergelijke karakteristieke panden zijn schaars en de prijs weerspiegelt de unieke combinatie van ruimte, ligging en historie. Vergelijkbare objecten in de regio worden vaak voor vergelijkbare bedragen aangeboden.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt aan de Rijndijk in Hazerswoude-Rijndijk. Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 6 km afstand. De auto is dan ook het meest praktisch. De omgevingsadressendichtheid is 1001, wat duidt op een matig stedelijk gebied.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Openbare Basisschool JPF Steyaert ligt op 304 meter, Samenwerkingsschool MeerWaarde op 466 meter en Katholieke Basisschool De Tweeklank op 673 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je reizen naar scholen op ongeveer 3,5 km afstand.

Wat is de staat van de woning?

De woning is gebouwd in 1890 en heeft een woonoppervlak van 313 m². Oudere panden kunnen extra onderhoud vergen, maar bieden vaak unieke details.

Hoe veilig is de buurt Zonneveld?

De buurt Zonneveld is relatief veilig. In de CBS-data staan 31 misdrijven geregistreerd, wat laag is voor een wijk met ruim 2.200 inwoners. Het is een rustige, groene omgeving waar veel gezinnen wonen.

Zijn er supermarkten dichtbij?

Ja, Jumbo en Hoogvliet liggen op respectievelijk 593 en 645 meter afstand, dus op loopafstand. Andere supermarkten zoals Lidl en Albert Heijn zijn verder weg (ruim 3,8 km).

Van der Kooij Makelaars